مخالفت طالبان با واگذاری مناطقی از افغانستان به این گروه

  • انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 38427

گروه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که واگذاری مناطقی از سوی دولت افغانستان به این گروه را نمی‌پذیرد همچنین نیروهای خارجی نیز با ایجاد جزایر قدرت در برخی مناطق این کشور برای تقسیم و تجزیه افغانستان تلاش می‌کنند.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در نشست خبری گفته بود که دولت افغانستان برای مصالحه با طالبان باید بخش‌هایی از این کشور را به طالبان واگذار کند.

طالبان نیز با صدور بیانیه‌ای در سایت الاماره در واکنش به این موضوع تاکید کرد: این گروه نیازی به واگذاری مناطقی از سوی دولت افغانستان ندارد زیرا بر لزوم اتحاد و یک پارچگی  افغانستان تاکید دارد.

در بیانیه آمده است که طالبان بخش‌های وسیعی از این کشور را در اختیار دارد و مابقی مناطق را نیز به زودی تصرف خواهد کرد بنابراین با طرح واگذاری بخشی از افغانستان در ازای صلح موافق نیست.

طالبان تاکید کرد که مردم افغانستان از هر قوم و زبانی با هم برادرند اما برخی‌‌ در حمایت از طرح بیگانگان برای ایجاد اختلاف بین مردم این کشور تلاش می‌کنند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است که نیروهای خارجی در افغانستان با روی کار آوردن افراد دست نشانده تلاش دارند تا افغانستان را به سمت تجزیه سوق دهند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=38427

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *