ماجرای یهود اسرائیلی که قصد پیوستن به داعش را داشت

  • انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18947

دادستانی رژیم اسرائیل علیه یک مهاجر یهودی که چند بار برای پیوستن به گروه تروریستی داعش تلاش کرده بود، اقامۀ دعوی کرد.

به گزارش اسکای نیوز عربی، مقامات قضایی اسرائیل اعلام کردند والنتین مزالفسکی پس از مسلمان شدن چند بار کوشید به داعش بپیوندد اما با شکست مواجه شد. اتهام های وارده به وی تماس با داعش، تلاش برای سفر به کشور متخاصم و ایجاد مانع در مسیر عدالت می باشد.

منابع امنیتی و قضایی اسرائیلی گفتند که مزالفسکی که ۳۹ ساله است سال ۱۹۹۶ از کشور بیلاروس به اسراییل مهاجرت کرده بود. سازمان امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) اعلام کرد که وی اولین یهودی اسراییلی متهم به تلاش برای پیوستن به این سازمان تروریستی است.

مزالفسکی چند هفته پس از شکست در عزیمت به ترکیه برای پیوستن به داعش در سوریه ماه فبروری ۲۰۱۷ بازداشت شد. وی سال ۲۰۰۰ با یک زن عرب اسراییلی مسلمان آشنا شد و با وی ازدواج نمود که حاصل آن ۵ فرزند است.

همزمان، وی دوره خدمت سربازی را در ارتش اسراییلی می گذراند.

سازمان امنیت اسراییل ژوئیه ۲۰۱۶ به وی درباره هر نوع دخالت در فعالیت های گروه داعش هشدار داده بود اما وی با نادیده انگاشتن این هشدارها، به تماس با تروریست های داعش در سوریه ادامه داد و ۲ بار کوشید به آنان بپیوندد اما برای پیوستن به آنان از طریق سینا و ترکیه با شکست مواجه شد.

گفته شده که ۵۰ عرب اسراییلی در صفوف داعش در سوریه و عراق هستند و دهها نفر دیگر از آنان به خاطر شبهه درباره ارتباط آنان با این گروه بازداشت شده اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=18947

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *