فروش سلاح های اسرائیلی به دولت میانمار برای کشتار مسلمانان روهنگیایی

  • انتشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 30057

با وجود افزایش خشونتهای نظامیان حاکم میانمار و بودایی های افراطی علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی، رژیم اسرائیل به فروش سلاح به دولت میانمار ادامه می دهد.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت: خشونت های رژیم میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور تشدید شده است. اطلاعات سازمان ملل نشان می دهد حدود شصت هزار نفر از اعضای این گروه اقلیت به سبب خشونت فزاینده و آتش زدن روستاها، اخیرا از ایالت راخین میانمار فرار کرده اند. اینها اطلاعاتی است که تصاویر ماهواره ای آنها را تایید می کند، اما هیچکدام از این موارد موجب تغییر سیاست وزارت دفاع اسرائیل نشده است تا از فروش سلاح به رژیم میانمار خودداری کند.

اجساد بیست و شش آواره از جمله دوازده کودک روز پنجشنبه از رودخانه ای که در طول مرز بین میانمار و بنگلادش جریان دارد پیدا شد.

با وجود آنچه تاکنون از گزارش های نماینده سازمان ملل در میانمار مشخص شده است و گزارش محققان دانشگاه هاروارد که می گویند ارتکاب جنایات ادامه دارد، دولت اسرائیل بر عرضه سلاح به حکومت نظامیان میانمار اصرار دارد.

جنرال مین آنگ هلانگ یکی از سران حکومت نظامی میانمار سپتامبر ۲۰۱۵ در یک سفر مخصوص خرید با تولید کنندگان تجهیزات نظامی اسرائیل  دیدار کرد. اعضای هیئت همراه وی با رووین ریولین رئیس اسرائیل و نیز مقامات نظامی از جمله رئیس ستاد ارتش اسرائیل دیدار کردند. هیئت میانماری همچنین از پایگاههای نظامی بازدید و با پیمانکاران نظامی دیدار کرد.

میشل بن باروخ رئیس اداره بین المللی همکاری دفاعی وزارت جنگ اسرائیل که به آن سیبات هم گفته می شود، تابستان سال ۲۰۱۵ به میانمار سفر کرد. مقامات حکومت نظامی میانمار فاش کردند در زمان این سفر که در رسانه ها زیاد پوشش داده نشد، از اسرائیل قایق های گشتی خریداری کردند و صحبت هایی نیز در مورد خرید قایق های بیشتر انجام شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=30057

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *