فرمانده حزب اسلامی با حمله به مسجدی بیش از ۳ تن را کشت و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرد

  • انتشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 28764

یک فرمانده حزب اسلامی در شمال کشور و در ولایت تخار با حمله به یک مسجد، ۳ نمازگزار را کشته است و بیش از ۱۱ تن را زخمی کرده است.

سخنگوی والی تخار  می گوید که افراد مسلح یکی از فرماندهان وابسته به حزب اسلامی حکمتیار با حمله به مسجدی، دست‌کم ۳ نمازگزار را کشته و ۱۱ نفر را زخمی کرده‌اند. سخنگوی حزب اسلامی گفته که مسئولیت ‘مسائل شخصی’ این فرمانده بر عهده حزب نیست.

مقامات در ولایت تخار گفته اند، در اثر حمله افراد مسلح بر یک مسجد در ولسوالی چاه آب ولایت تخار کم از کم سه نماز گذار کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شد.

فقیر محمد جوزجانی، قوماندان امنیه تخار به خبرگزاری اسوسیتد پرس گفته است که مهاجمین این رویداد افراد وابسته به بشیر خان، یکی از قوماندان های حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار است.

بر اساس گزارش ها، افراد مسلح وابسته به بشیر خان به دلیل مخالفت این قوماندان حزب اسلامی با مولوی محفوظ، ملا امام مسجد جامع چاه آب به آن مسجد حمله کردند.

در این حمله به مولوی محفوظ آسیبی نرسیده است.

سنت الله تیمور، سخنگوی والی تخار گفته است که بشیر خان با ادامه امامت مولوی محفوظ در مسجد جامع چاه آب مخالف بود. آقای تیمور همچنین افزود که وضعیت صحی شش زخمی این رویداد وخیم است.

بسیاری مناطق تخار هنوز هم شاهد درگیری های مسلحانه بین قوماندان های محلی از گروه های رقیب به ویژه حزب اسلامی و جمعیت اسلامی می باشد.

در همین حال، سخنگوی والی تخار اذعان کرد که “مهار کردن گروه های مسلح غیر مسؤول” در ولسوالی چاه آب در توان حکومت محلی نیست.

حکومت افغانستان سال گذشته با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار توافق صلح امضا کرد. این حزب بر اساس توافقنامه صلح با حکومت افغانستان تعهد سپرد تا گروه های مسلح تحت امرش را منحل سازد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=28764

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *