فرمانده ارتش پاکستان به منظور رایزنی راهی تاجیکستان شد

  • انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 29552

بعد از اعلام راهبرد آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا و انتقاد شدید ترامپ از پاکستان، مقامات این کشور برای رایزنی به کشورهای دیگر سفر می کنند. جنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان برای گفتگو با مقامات تاجیکستانی وارد این کشور شد.

رسانه های پاکستانی گزارش دادند جنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان در راس یک هیئت بلندپایه نظامی، برای بررسی وضعیت امنیتی افغانستان طی سفری ۳ روزه، وارد تاجیکستان شد.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان با انتشار خبری اعلام کرد که قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش در راس یک هیئت بلندپایه نظامی برای رایزنی با مقامات چین و تاجیکستان در خصوص وضعیت امنیتی افغانستان، وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.

مقامات ۳ کشور همچنین برای همکاری‌های نظامی، فن آوری نظامی و آموزش نظامیان تاجیکستانی رایزنی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که سفر فرمانده کل ارتش پاکستان به دوشنبه درحالی صورت می‌گیرد که پس از اعلام راهبرد تازه‌ی آمریکا در مورد افغانستان و جنوب آسیا، ظاهرا اسلام آباد در انزوای منطقه ای قرار گرفته و در حال حاضر به دنبال کشورهای حامی است تا خود را از این انزوا بیرون کند.

چنانچه پیش از این نیز شاهد خاقان عباسی نخست وزیر این کشور طی سفر به عربستان خواهان حمایت سران ریاض از اسلام آباد در موضع جدید ترامپ برای پاکستان شد.

افزون براین خواجه آصف وزیر خارجه این کشور نیز با تعویق دیدار خود با رکس تیلرسون همتای آمریکایی اش، طی هفته جاری به ۳ کشور چین، روسیه و ترکیه سفر و در خصوص موضع جدید ترامپ برای پاکستان به رایزنی با مقامات این کشور می پردازد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *