فرمانده ارتش پاکستان از توسعه مناطق قبایلی این کشور خبر می دهد

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 30000

جنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان در روزهای گذشته در سفر به مناطق قبایلی پاکستان گفته است که دولت کشورش متعهد به توسعه این مناطق است و نیروهای امنیتی این کشور برای پیشرفت این منطقه از تمام تلاش خود کار خواهد گرفت.

فرمانده ارتش پاکستان که روز گذشته به ایالت بلوچستان سفر کرده بود، گفت: نیروهای مسلح متعهد به حمایت کامل از توسعه ایالت بلوچستان هستند.

جنرال قمر جاوید باجوا در سفر به بلوچستان، به شهرهای ‘تربت’ و ‘گوادر’ رفت و در ملاقاتی که با نیروهای نظامی و امنیتی در این دو شهر داشت، تاکید کرد: توسعه ایالت بلوچستان برای توسعه پاکستان بسیار حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: تمامی طرح های توسعه در این ایالت باید تکمیل شود و برای تحقق این هدف، ارتش پاکستان متعهد به حمایت از این ایالت و طرح های توسعه آن است.

بندر گوادر در ایالت بلوچستان که یکی از مهم ترین بخش های طرح بزرگ راهروی اقتصادی مشترک چین-پاکستان محسوب می شود و توسعه آن توسط چینی ها در حال انجام است، از اهمیت فراوانی برای پاکستان برخوردار است.

ایالت بلوچستان از جمله مناطق پاکستان است که ضریب امنیت آن نسبت به برخی دیگر مناطق این کشور پایین است و دولت و ارتش پاکستان کار دشواری برای تامین امنیت این منطقه پیش رو دارند.

جنرال باجوا همچنین روز شنبه هفته جاری و همزمان با نخستین روز عید قربان در پاکستان، به یکی از مناطق مرزی پاکستان با افغانستان سفر کرد و در منطقه ‘راجگال’ از جمله مناطق قبایلی پاکستان در شمال غرب این کشور که در روزهای اخیر عملیات ضدتروریستی خیبر-۴ ارتش در آنجا به پایان رسید، به نیروهای نظامی کشورش در این منطقه سرکشی کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=30000

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *