علاقمندی عربستان سعودی برای سرمایه گذاری در افغانستان

  • انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 20211

ولید بن طلال یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان گفته است که کشورش علاقه مند سرمایه گذاری در عرصه های مختلف اقتصادی در افغانستان می باشد.

محمد اشرف غنی، رییس ‎جمهور کشور شام روز گذشته با آقای ولید بن طلال، یکتن از اعضای خانوادۀ سلطنتی عربستان سعودی و سرمایه دار بزرگ، دیدار کرد.

دفتر مطبوعایی ارگ با نشر خبرنامه ای گفته است، در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو طرف در مورد ظرفیت های افغانستان در بخش سرمایه گذاری، تجارت و همچنان پروژه های زیربنایی گفتگو نمودند.

آقای طلال گفت:” صحبت های که ما با کمپنی های معتبر داشتیم، آنان شرایط افغانستان را برای سرمایه گذاری مساعد می دانند و همچنان گفتگوهای که با وزیر مالیه افغانستان در رابطه به سرمایه گذاری داشتیم، آنرا تعقیب می کنیم”.

در همین حال محمد اشرف غنی از تشریف آوری آقای ولید بن طلال تشکری کرد و از سرمایه گذاری ها در افغانستان استقبال نمود.

وی افزود که کشورهای اسلامی باید هماهنگی داشته باشند تا فقر در این کشورها از بین برود.

آقای غنی گفت که کشورهای اسلامی با پیشینه تاریخی و تمدنی که دارند، نباید به پناهگاه ها برای تروریستان مبدل گردند.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که در افغانستان دموکراسی در حال نهادینه شدن است و پس از ختم دورۀ کاری، به انتخابات می رویم و با تدویر انتخابات قدرت انتقال پیدا می کند.

وی در این دیدار به ‌منظور قدردانی از تلاش‌های ولید بن طلال در جهت تقویت مناسبات تجارتی میان افغانستان و عربستان سعودی و جلب کمک و همکاری عربستان سعودی به افغانستان، نشان عالی دولتی غازی امیر امان الله خان را به وی تفویض کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=20211

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *