عبدالله: استفاده از تکنالوژی باعث شفافیت در انتخابات می شود

  • انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 19549

داکتر عبدالله رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی می‌گوید که استفاده از تکنالوژی، برعلاوۀ تأمین شفافیت انتخابات، در ایجاد سیستم بنیادی انتخابات برای دوره‌های مختلف انتخابات‌ آیندۀ افغانستان نیز کمک خواهد کرد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائی، امروز (دوشنبه) در نشست شورای وزیران گفت که جلسات متعددی با جامعۀ جهانی و کمیسیون‌های انتخاباتی برای برگزاری انتخابات پارلمان و شوراهای ولسوالی دایر شده است.

او گفت “امیدواریم که استفاده از تکنالوژی جدید از یک طرف در انجام به موقع انتخابات ما را کمک کند و از طرف دیگر در ایجاد اعتماد بیشتر در بین مردم و اعاده اعتماد برای نظام انتخاباتی مفید واقع گردد”.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات، نتایج بررسی‌های این اداره را در رابطه به استفاده از تکنالوژی در انتخابات آینده، روز شنبه با سران حکومت شریک ساخته است.

مقامات این کمیسیون گفته اند، پس از بررسی نکات قوت و ضعف استفاده از تکنالوژی در روند انتخابات، به این نتیجه رسیده اند که از آن استفاده شود.

قرار است که کمیته‌ای دوجانبه متشکل از نمایندگان حکومت و تمویل‌کنندگان مالی به منظور پیشرفت کارها و تأمین شفافیت روند انتخابات، نیز ایجاد گردد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19549

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *