عامل حمله لندن دو سال در عربستان فعالیت داشته است

  • انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 20060

سفارت سعودی در بریتانیا تایید کرد که عامل حمله اخیر به پارلمان این کشور به مدت دو سال به عنوان مدرس زبان انگلیسی درعربستان فعالیت داشته است.

به گزارش روز شنبه شبکه خبری روسیا الیوم، سفارت عربستان سعودی دربریتانیا با انتشار بیانیه ای در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که ‘خالد مسعود’ عامل حمله تروریستی چهارشنبه هفته گذشته به پارلمان این کشور، دو سال را درعربستان سپری کرده و یک بار نیز با ویزای عمره وارد این کشور شده است.

بر اساس این گزارش، سفارت عربستان در بریتانیا در بیانیه خود در این باره تایید کرد که عامل حمله اخیر شهر لندن، پایتخت این کشور، در دو دوره مختلف از نوامبر سال ۲۰۰۵ تا نوامبر سال ۲۰۰۶ و همچنین از آپریل سال ۲۰۰۸ تا آوریل سال ۲۰۰۹ درعربستان اقامت داشته و به عنوان مدرس زبان انگلیسی فعالیت می کرد.

دراین بیانیه همچنین آمده که مسعود با نام واقعی «آدرین راسل آجائو» آخرین بار در ماه مارچ سال ۲۰۱۵ میلادی و پس از دریافت ویزای عمره از یک شرکت مسافرتی دارای مجوز، به عربستان سفر کرده است.

سفارت عربستان همچنین تاکید کرد که عامل حمله لندن طی مدت اقامت در این کشور هیچ گونه فعالیت مشکوکی نداشته و فاقد هر گونه پرونده کیفری بوده به همین دلیل نیز توجه نهادهای امنیتی را جلب نکرده و در فهرست افراد تحت نظر سرویس های امنیتی قرار نگرفته بود.

روزنامه گاردین نیز روز جمعه در گزارشی در رابطه با افشای هویت خالد مسعود نوشت: او در سال ۲۰۰۵ میلادی برای آموزش زبان انگلیسی به عربستان سعودی سفر کرد و پس از ۴ سال اقامت در این کشور در سال ۲۰۰۹ میلادی به لندن بازگشت که پس ‌از آن به‌عنوان دبیر ارشد تدریس زبان انگلیسی در کالج زبان منطقه لوتن مشغول به کار ‌شد.

درجریان حادثه مرگبار چهارشنبه گذشته تاکنون ۵۰ نفر از ۱۲ ملیت مختلف آسیب‌ دیده اند که وضع ۳۱ تن آن‌ها وخیم گزارش‌ شده است.

در جریان حادثه تروریستی روز چهارشنبه گذشته فردی با موتر وارد پیاده ‌روی پل وستمینستر، در نزدیکی ساختمان پارلمان در مرکز لندن شد که به دنبال آن سه عابر پیاده کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

مهاجم که از سوی پولیس لندن «خالد مسعود» معرفی شده، سپس با چاقو به یک افسر پولیس در برابر ساختمان پارلمان حمله کرد و جان او را گرفت و خود نیز به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پا در آمد.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله روز چهارشنبه گذشته در لندن را برعهده گرفته است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *