طالبان حضور نمایندگان این گروه در نشست صلح ترکیه را رد کرد

  • انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 35566

نشست غیر رسمی صلح افغانستان با حضور نمایندگان از حکومت افغانستان در استانبول ترکیه برگزار شده است. طالبان اما می گوید که هیچ نماینده رسمی از این گروه در این نشست اشتراک نکرده است.

منابعی می گویند که امروز نشستی در مورد صلح افغانستان در شهر استانبول ترکیه آغاز شده است. گفته می شود که این نشست امروز آغاز و تا سه روز ادامه خواهد داشت.

این نشست در حالى راه اندازی شده است که به اساس گزارشها، ترکیه به طالبان پشنهاد کرده است که دفتر سیاسی این گروه در ترکیه باز شود.

محمد اسماعیل قاسمیار مشاور شورای عالی صلح گفته است که این نشست غیر رسمی است.

او گفت که در این نشست برخی از توافق‌های ابتدایی صورت گرفته، اما از ارایه اطلاعات در مورد جزئیات به توافق‌ رسیده‌ خود داری کرد و علاوه کرد که اعضای اشتراک‌کننده، احتمالا در اخیر این نشست اعلامیۀ را نشر نمایند.

آقای قاسمیار گفت که در این نشست، شماری از شخصیت‌ها از افغانستان به شمول داکتر عباس بصیر، نماینده کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح و همایون جریر، نمایندۀ حزب اسلامی اشتراک نموده‌؛ اما در مورد این‌که، چه‌کسی از سوی ارگ ریاست جمهوری در این نشست اشتراک کرده جزئیات نداد.

یک منبع نزدیک به طالبان نیز تائید کرد که نشستی بخاطر گفتگوی صلح در ترکیه برگزار شده است اما نمایندگان گروه اصلی طالبان( به رهبری ملا هبت الله) در آن حضور نداشته اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوى طالبان شرکت این گروه را در جلسه ترکیه رد کرد، و می گوید که، در این مورد گزارش هاى منتشره حقیقت ندارد.

آقای مجاهد گفته است، کسانی که در این جلسه اشتراک نموده اند، از طالبان نمایندگى نه می کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35566

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *