صبغت الله مجددی: داعش از اهل سنت نه، بلکه از نسل خوارج است

  • انتشار: ۱ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: دین و اندیشه
  • شناسه مطلب: 33613

حضرت صبغت الله مجددی از رهبران برجسته جهادی که در اجلاس جهانی محبان اهل بیت و مسئله تکفیری اشتراک کرده است گفت؛ داعش هیچ گاه از نسل اهل سنت نیست بلکه این گروه تروریستی از نسل خوارج است.

نخستین اجلاس بین المللی اهل بیت با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از علمای شیعه و سنی از ۹۴ کشور جهان و ۲۵۰ نفر از علمای شیعه و سنی از ایران در شهر تهران آغاز به کار کرد.

صبغت الله مجددی رئیس جمهور اسبق افغانستان با تاکید بر اینکه گروه های افراطی مانند داعش هیچگاه نماینده اهل سنت نیستند و از نسل خوارج است، یادآور شد: برای همه باید روشن شود که افراطی گری  باعث اختلاف افکنی خواهد شد که خواست دشمنان است.

رئیس جمهور اسبق افغانستان با تاکید بر اینکه اهل سنت بلا شک از محبان اهل بیت(ع) هستند و به واسطه دوستی پیامبر(ص) همه را دوست خواهند داشت و محبت اصحاب را لازم می دانند، ابراز کرد: محبت اهل بیت سرمایه اهل سنت است و اهل سنت دشمنان اهل بیت را دشمن می دانند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در صدد اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند، خاطرنشان کرد؛ اتحاد و دوستی امری ضروری و واجب برای مسلمانان است.

نخستین اجلاس محبان اهل بیت(ع) و مساله تکفیری ها در سالن اجلاس سران در شهر تهران پایتخت ایران امروز آغاز به کار کرده است.

نخستین اجلاس محبان اهل بیت و مساله تکفیری ها  طی دو روز برگزار خواهد شد و در این مدت در کنفرانس های تخصصی مختلف در خصوص مساله تکفیر، افزایش وحدت بین مسلمانان و موضوعات مشترک بین شیعه و سنی بحث خواهد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=33613

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *