جنرال آمریکایی شاهکار یکی از همپیمانانش را فاش کرد:

شلیک موشک سه میلیون دالری به کوادکوپتر ۲۰۰ دالری

  • انتشار: ۲۸ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19799

یک جنرال آمریکایی فاش کرد که یکی از کشورهای هم پیمان آمریکا، برای سرنگون کردن یک کوادکوپتر کوچک ۲۰۰ دالری، از موشک پاتریوت ۳ میلیون دالری استفاده کرد.

جنرال “دیوید پرکینز” در همایشی نظامی که ارتش آمریکا آن را بر روی سایت یوتیوب منتشر کرد، گفت: یکی از کشورهای “همپیمان و بسیار نزدیک” به آمریکا برای سرنگون کردن یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک، از موشک های زمین به هوا استفاده کرد.

وی افزود: موشک های پاتریوت به سبب کارامد بودن، مورد علاقۀ همه است، اما قرار نیست برای سرنگون کردن یک وسیله کوچک از آن ها استفاده شود، از نظر اقتصادی، چنین کاری اصلاً به صرفه نیست.

این جنرال آمریکایی خاطر نشان کرد: قیمت یک کوادکوپتر در سایت آمازون، تنها ۲۰۰ دالر است و این به آن معنی است که این کوادکوپتر به هیچ وجه از نظر اقتصادی با موشک های پاتریوت قابل مقایسه نیستند.

گفتنی است که موشک های پاتریوت که با رادار کنترول می شوند، برای سرنگون کردن موشک ها و شلیک با سرعتی ۵ برابر سرعت صوت به سمت هدف طراحی شده اند.

جنرال پرکینز سپس گفت: اگر من به جای دشمن بودم، تا جایی که می توانستم کوادکوپترهای ۳۰۰ دالری می خریدم و به کشور دشمن می فرستادم تا تمام ذخیرۀ موشک های پاتریوت آن کشور را به باد دهم.

این جنرال آمریکایی، جزئیات دیگری از این واقعه و نام کشوری که گنجشک را با توپ می زند، فاش نکرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *