مسئولان یک شرکت بعد از دریافت ده ها هزار دالر پول بازسازی یک بند برق در کنر، فرار کرد

  • انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 20031

قرارداد بازسازی بند برق کنر در سال ۲۰۰۴ میلادی با شرکتی خصوصی روسی بنام نورمال امضأ شد، اما مسؤولان این شرکت پیش از آغاز کار، با دریافت ۲۴۰۰۰۰ دالر آمریکایی هزینۀ این بند برق فرار کردند.

انجنیرعطاالله، آمر بند برق به سلام‌وطندار گفته است که تاریخ استهلاک ماشین‌های این بند به پایان رسیده بود و به همین منظور وزارت انرژی و آب قرارداد بازسازی این بند را به ارزش ۲۸۳۰۰۰ دالر با یک شرکتی روسی عقد کرد که این شرکت پیش از آغاز کار بند برق با ۲۴۰۰۰۰ دالر آمریکایی پول بازسازی این بند، فرار کرد.

به گفتۀ آمر بند برق کنر، براساس تفاهمی که میان وزارت انرژی و آب و شرکت روسی صورت گرفته بود، این شرکت باید کار بازسازی بند را در مدت شش ماه تمام می‌کرد.

او می‌گوید، توربین‌های را که شرکت روسی نصب کرده بود، اکنون تخریب شده اند.

ولی‌الله جبارخیل، رییس تدارکاتی وزارت انرژی و آب می‌گوید که این قرارداد در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته و او هیچ اطلاعی ندارد.

باشندگان کنر عقد قرارداد این بند برق را با شرکت روسی پرسش برانگیز دانسته و از حکومت می‌خواهند تا در مورد پرداخت این مقدار پول پیش از آغاز کار به یک شرکت روسی وضاحت دهد.

بند برق کنر که توانایی تولید ۷۰۰ کیلووات برق را دارد، ۳۲ سال پیش ساخته شد، اما به علت مشکلات فنی در حال حاضر تنها ۲۰۰ کیلووات برق تولید می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=20031

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *