سکوت سفیر آمریکا در مورد نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق تحت کنترل داعش در افغانستان

  • انتشار: ۲۸ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 38455

جان بس سفیر آمریکا در کابل در مورد اظهارات مقامات ایرانی و روسی در مورد جابه جا کردن اعضای داعش بوسیله هلیکوپترهای ناشناس توضیحی نمی دهد.

جان بس سفیر ایالات متحده به رادیو آزادی گفته است؛ روسیه و ایران برای منحرف ساختن اذهان مردم، امریکا را به حمایت از جناح خراسان داعش متهم می‌سازند.

او گفته است ما از حکومت‌های روسیه و ایران هر دو اتهامات شنیع را شنیده‌ایم که امریکا و متحدین را مسئول جناح خراسان داعش می‌خوانند. این سخن از حقیقت دور است. من فکر می‌کنم که متأسفانه ایران و روسیه با این تلاش می‌خواهند موضوع را تغییر دهند و اذهان مردم را از مسئولیت خود نسبت به یک اندازۀ زیاد اعمال وحشتناک و بزرگ خشونت که داعش در برابر سوری‌ها و دیگران در سوریه و شمال عراق مرتکب شده‌است، منحرف سازند.”

سفیر امریکا در کابل این سخن را در پاسخ به این سؤال رادیو آزادی گفت که ایران و روسیه هر ازگاهی امریکا را سبب نا آرامی منطقه دانسته اتهام وارد می‌کنند که چرا در مورد نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق زیر کنترول داعش توضیح نمی‌دهد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجۀ ایران هنگام سخنرانی هفته گذشته خود درمرکز مطالعات استراتژیک در اسلام آباد گفت که امریکا در صدد آرامی و امنیت منطقه نیست.

او گفت که تندروان داعش از میدان‌های جنگ توسط هلیکوپترها انتقال و نجات داده شده‌اند.

وزیر خارجۀ روسیه هم چند هفته قبل گفت که هلیکوپترهای ناشناس در مناطق زیر تصرف شورشیان داعش در افغانستان نشست کرده‌اند.

سرگئی لاوروف افزود که قرار معلوم این هلیکوپترها مربوط ارتش افغانستان نیستند و ائتلاف هم هلیکوپترهای دارد و ما می‌خواهیم تا واضح ساخته شود که این هلیکوپترها در مناطق زیر کنترول داعش چه می‌کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=38455

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *