سخنگوی والی بلخ دست داشتن در بازداشت آصف مهمند را رد می کند

  • انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 29007

همزمان با جنجال‌ها بر سر بازداشت محمد آصف مهمند، عضو شورای ولایت بلخ، مقام‌های محلی این ولایت می‌گویند که آقای مهمند، با دستور دادستانی امنیت ملی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ می‌افزاید که محمد آصف مهمند هم اکنون در اداره امنیت ملی این ولایت است و بازجویی‌ها از او جریان دارد.

به گفته وی  آقای مهمند به دست داشتن در فساد اداری در شماری از قراردادها، تزویر حکم معاون نخست ریاست جمهوری و جعل اسناد متهم است.

فرهاد گفت گفته است:”ما از دو تا سه ماه گذشته حکم بازداشت آقای مهمند را که به عنوانی قوماندانی امنیه بلخ صادر شده است از طریق دادستانی امنیت ملی و دادستانی جرایم سنگین مبنی بر جعل تزویر اسناد مخصوصا امضاء معاون اداره امور و قراردادها را به شکل جعل به دست آورده به دسترس داریم.”

اما خانواده آقای مهمند می‌گوید که حکم بازداشت او صادر نشده است و مردان مسلح وابسته به عطامحمد نور والی بلخ او را بازداشت کرده اند.

آنها از حکومت می خواهند که این موضوع را به گونه جدی بررسی کنند و عدالت را عملی سازند.

در همین‌حال، معاون ارشد امنیتی وزارت امور داخله گفته است که هیئتی برای بررسی این رویداد تعیین شده است.

خانواده اقای مهمند مدعی اند که او پس از بازداشت بیش از دوساعت در منزل اقای نور نگهداری شده و پس از لت و کوب به نیروهای امنیتی تحویل داده شده است.

فرمانده پلیس بلخ گفته است که پلیس زیر فرمان او نقشی در بازداشت آقای مهمند نداشته است و آنان حکم بازداشت وی را به دست ندارند.

آقای نور در صفحه فیسبوک خود با انتشاری عکسی از صحنه بازداشت آقای مهمند، مشاور امنیت‌ملی و رئیس امنیت‌ملی را متهم به طرح توطئه کرده است اما سخنگوی مشاوریت شورای امنیت ملی در فیسبوک خود این اظهارات را بی بنیاد خوانده و گفته است که نظر نهایی شانرا پس از تکمیل تحقیقات همه جانبه ابراز می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *