سخنگوی طالبان: نفوذی های ما منتظر نیروهای ویژه آمریکایی است

  • انتشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 35516

ذبیح الله مجاهد یکی از سخنگویان طالبان در واکنش به فرستاده شدن هزار سرباز آمریکایی به افغانستان گفته است که نفوذی های وابسته به طالبان منتظر نیروهای آمریکایی است تا شاجورهای سلاح خود را بروی آنها شلیک کند.

ذبیح الله مجاهد در واکنش به فرستادن هزار سرباز آمریکایی به افغانستان با انتشار بیانیه ای می گوید، آمریکایی ها باید از گذشته درس عبرت بگیرد و بیش از این درقبرستان امپراتوری ها، بخت شوم خود را آزمایش نکند.

مجاهد هشدار داد صدها نفر از نیروهای نفوذی این گروه آماده حمله به نظامیان آمریکایی هستند.

سخنگوی طالبان با اشاره به اعزام واحد مشاوران ویژه آمریکایی به افغانستان گفت: آمریکا که پیش از این با ۱۰۰ هزار نظامی خود نتوانست در جنگ افغانستان پیروز شود اکنون با چند صد نظامی بیشتر نیز برنده نخواهد شد.

سخنگوی گروۀ طالبان می‌گوید که شایعات فرستادن ۷۰۰ سرباز از نیروهای خاص اقدام تبلیغاتی امریکا و متحدینش می‌باشد که سعی دارند به عساکرش مورال باختۀ خود، روحیه بدهند.

گروۀ طالبان گفته‌است که رییس جمهور امریکا باید از شکست و ناکامی‌های ۱۶ ساله در افغانستان عبرت گیرد و بیش‌تر از این در قربستان امپراتوری‌ها، بخت شوم خود را آزمایش نکند.

این گروه گفته است که صدها تن از افراد نفوذی وابسته به طالبان در انتظار آن زمان‌اند که با عساکر امریکایی مواجه شوند و شاجورهای اسلحۀ خود را بروی آن‌ها خالی نمایند.

این در حالیست که اخیرا وزارت دفاع آمریکا گفته که قرار است ۱۰۰۰ نظامی و مربی جدید را به عنوان بخشی از برنامه دولت واشنگتن در افزایش نیروهایش در افغانستان به این کشور اعزام کند.

تا اول فبروری سال جاری میلادی، گروهی از نظامیان ارتش آمریکا از منطقه “فورت بنینگ” در جورجیا قرار است در قالب نیروهای مشاور به افغانستان بروند و به نیروهای امنیتی کشور کمک کنند. استقرار آنها تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان را به ۱۴ هزار تن می‌رساند.

مقام‌های ارتش آمریکا گفته‌اند که پنتاگون امیدوار است در فصل بهار که زمان آغاز عملیات شبه‌نظامیان است، حضور نیروهای آمریکایی را در این کشور جنگ زده افزایش دهد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35516

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *