سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ تن از منسوبان ارتش به دلیل فساد از وظیفه شان برکنار شدند

  • انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 20245

مقامات در وزارت دفاع می گویند؛ در سال گذشته یک هزار و ۳۹۴ تن از منسوبان ارتش ملی از وظیفه شان برکنار و به جای آنها تعدادی از افسران جوان و با تعهد جایگزین شده اند.

هلال‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع ملی، امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری گفت که سال گذشته کمیسیون برای بررسی مبارزه با سوء استفاده و فساد در ارتش ایجاد شد و این کمیسیون جاهایی که معروض به فساد بود را به شمول بخش‌های تدارکاتی ارزیابی کرد.

آقای هلال یادآور گردید که در سال گذشته یک هزار و ۳۹۴ تن از منسوبان ارتش ملی از پست‌های‌شان برکنار گردیدند و به جای آنان تعدادی افسران جدید و با تعهد گماشته شدند.

معاون وزارت دفاع ملی یادآور گردید که از جمله این افراد، ۹۴۶ نفر افسر، ۲۳۰ متحمل و محاسب، ۲۰۹ نفر عاملین عقد قراردادها، ۲۹ نفر عاملین ورکشاپ‌ها و ۳۰۷ نفر مربوط بخش‌های لوژیستیکی بوده‌اند.

او یادآور گردید که در این میان ۱۱۳ جلد دوسیۀ فساد اداری شامل ۱۴۱ نفر، بررسی و به ادارۀ عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری سپرده شده‌است.

هلال‌الدین هلال این را هم گفت که از این جمع ۳۰۰ نفر از مجازات اعدام شروع تا حبس ابد و حبس درازمدت به انواع مجازات محکوم گردیده‌اند و در میان محکومان یک جنرال نیز شامل است.

این در حالی‌ست که سیگار یا ادارۀ بازرس ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور بازسازی افغانستان اخیرا یک‌بار دیگر به موجودیت فساد اداری در نهادهای امنیتی تاکید نمود.

با این حال معاون وزارت دفاع در حالی به مبارزۀ جدی با فساد تاکید کرد که به تازگی جنرال محمد معین فقیر، فرماندۀ پیشین قول اردوی ۲۱۵ میوند به اتهام فساد اداری بازداشت گردیده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *