سارقستان!

 • انتشار: ۲۵ سنبله ۱۳۹۷
 • سرویس: اجتماعی
 • شناسه مطلب: 47574

خیلی‌ها، به‌دلایلی که می‌دانیم، نام کنونی افغانستان را قبول ندارند؛ لذا، برخی آریانا و دسته دیگر خراسان را بهترین نام برای این جغرافیای آشوب‌زده می‌دانند.

ازآنجایی که اسم هر کشور، باید با تاریخ، جغرافیا، واقعیت‌های عینی و ساختارهای فرهنگی آن، ‌هم‌خوانی داشته باشد، به نظر می‌رسد، بهترین و مناسب‌ترین نام برای این جغرافیا «سارقستان» است.

این نام درعین‌حال که بانام کشورهای آسیای‌میانه، مثل قرقیزستان و قزاقستان که با ما نزدیک است، تناسب آوایی دارد، به‌علاوه، بازگوکننده بارزترین مشخصه این سرزمین و بازتاب‌دهنده برجسته‌ترین فرهنگ موجود و عادت جاری در این جغرافیا است. در هیچ‌جای دنیا به‌اندازه این سرزمین، مردم و بخصوص حاکمان، دولت‌مردان و سیاست‌مداران اعتیاد مفرط به‌دزدی ندارند و در هیچ‌جای جهان به‌اندازه این جغرافیا سرقت رونق ندارد.

در اینجا سرقت و اختلاس، تخلف و غیرقانونی نیست بلکه خود یک اصل مسلم است. در واقع، اگر یک اصل اساسی و غیرقابل خدشه را بتوان در این سرزمین ذکر کرد؛ آن اصل دزدی و سرقت است که در تمام پهنه و گستره این جغرافیا، سیطره بلامنازعه دارد.

در اینجا اکثری فریب به‌اتفاق به این فکر می‌کند چگونه به شاهراه دزدی متصل شد، چگونه سرقت و اختلاس کرد و چگونه بار را بست و دررفت. اینجا، بهشت دزدان و سارقان است. پس برای این سرزمین، چه نامی بهتر از سارقستان!

این را هم بخوانید:  تجمع «واسکت زردها» مقابل کاخ الیزه در بیست و سومین هفته اعتراض

داکتر سید جواد سجادی

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۳ دیدگاه)

 1. کامبیز
  (۱۳ دلو ۱۳۹۷)

  سید بی وطن تو که معلوم نیست وطنت کجاست صحرای کربلاست یا صحرای حجاز مهم این است که اجدادت یعنی فاطمه و حسن و حسین آریایی نبوده فارسی نمی دانسته و اعراب مخنث شده و ظالم هستید تو بزرگترین دزد و سارق سرزمین آریایی ها هستی امروز ایران را به مستعمره سیدنشین تبدیل کرده اید و برای خون خویش برتری اشرافی قائل بوده و برخلاف دستورات اکید قرآن دختر نذری و باج مالی(خمس) می گیریدشما سیدها سرزمین ما را دزدیده و غصب کرده اید همانطور که یهودیها سرزمین فلسطین را دزدیده و غصب کرده اند . از خداوند می خواهم همانطور که یک هیتلر در غرب آفرید تا کوره های یهودسوزی بپا کرد یک هیتلر هم در شرق بیافریند تا کوره های سید سوزی بپا کرده و به حیات ننگین و نژادپرستانه تان خاتمه دهد . شما سیدها موجودات پست و کثیفی هستی و همان ویروسهای سیاسی و امراض اجتماعی و انگلهای اقتصادی هستید.

 2. کامبیز
  (۱۵ دلو ۱۳۹۷)

  این موجودات رذل و پست و نژادپرستی که اسم خود را با واِژه سید مزین کرده اند ثمره تلخ تجاوز اعراب به زنان عجم هستند همانطور که یک قاطر حاصل آمیزش الاغ با اسب است و یک انسان باید چقدر احمق و نادان باشد که فرق بین یک اسب را با یک قاطر تشخیص ندهد. نبی مکرم اسلام فرمودند : از امت من نیست کسی که با پوشیدن لباس برای خود تشخص ایجاد کندو حال قوم بی وطن و نژادپرست بنی فاطمه برای ارضای هرچه بیشتر امیال شیطانی و نژادپرستانه شان از شال سبز و عمامه سیاه بهره می گیرند تا بمانند شیطان نشان دهند که تافته ای جدا بافته و قماش دیگری هستند. باید سیدهای بی وطن و بی شرف را از سراسر کشورهای اسلامی شناسایی و جمع آوری کرد و به صحرای حجاز ریخت تا بروند و برای خود کشوری دست و پا کنند همانطور که کشورهای غربی یهودیها را به صحرای نقب ریختند تا کشوری بنام اسرائیل برای خودشان بوجود آوردند و اگر امثال سید بی شرف و سارقی مثل تو قصد عزیمت به وطن آبا و اجدادیش یعنی صحرای حجاز را نداشته باشد باید در کوره های سیدسوزی سوزانده شود. به امید ایجاد هلوکاست سید.

 3. کامبیز
  (۲۳ دلو ۱۳۹۷)

  این موجودات رذل و پست و نژادپرستی مثل تو که اسم خود را با واژه سید مزین کرده اند ثمره تلخ تجاوز اعراب به زنان عجم و آریایی هستند همانطور که یک قاطر حاصل آمیزش الاغ با اسب است و یک انسان باید چقدر احمق و نادان باشد که فرق بین یک اسب را با یک قاطر تشخیص ندهد. به امید ایجاد هلوکاست سید و ساخت کوره های سیدسوزی و بوجود آوردن کشوری در صحرای حجاز برای قوم نژادپرست و قبیله قدرت طلب بنی فاطمه همانطور که اروپا و غرب کشوری در صحرای نقب برای قوم بنی اسرائیل بوجودآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *