روزنامه سعودی الحیات: عربستان ۵ میلیون مهاجر را اخراج می کند

  • انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19210

بعد از گزارش هایی مبنی بر بحران های اقتصادی در عربستان سعودی در نتیجه جنگ های یک سال گذشته در یمن، اکنون یک رسانه ی سعودی خبر می دهد که این کشور قصد دارد تا پنج میلیون مهاجر ساکن در عربستان را اخراج کند.

روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن روز دوشنبه با اعلام این خبر گزارش داد، مجلس شورای عربستان در جلسه آینده خود یکی از بیشترین مکانیزم های جنجال برانگیز در جهان را بررسی خواهد کرد زیرا باید درخصوص “مکانیزم مبارزه با مهاجرت به قصد اقامت غیرقانونی” و تشکیل کمیته ای در وزارت داخله برای اخراج پنج میلیون خارجی که به طور غیرقانونی در عربستان اقامت گزیده اند، بحث و بررسی کند.

صدقه فاضل به عنوان کسی که این پیشنهاد را ارایه داده است، گفت: بخش بزرگی از این مهاجرت، ورود شمار تقریبا زیادی به شیوه ها و بهانه های مختلف به عربستان است که هدف آنها نه دیدار یا گردشگری دینی یا اشغال است بلکه اقامت دائم یا اقامت مستمر در این کشور است و این اقدام آنها غیرقانونی است زیرا مغاییر با قوانین ما و قوانین بین المللی است.

وی افزود: باقی مانده این گروه مهاجران – به هر صورت – تبعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی بسیار خطرناکی به همراه دارد که بر دست اندرکاران پوشیده نیست.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *