روزانه صدها تن از ولایت نیمروز بصورت غیر قانونی از کشور خارج می شوند

  • انتشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 33346

مقامات در ولایت نیمروز در غرب کشور می گویند به دلیل وضعیت بد در افغانستان، روزانه صدها با قبول خطرات کشور را ترک می کنند و به شکل غیر قانونی راهی کشورهای دیگر می شوند.

به گزارش پژواک؛ مسوولان در ولایت نیمروز مى گویند که نا امنى، بیکارى و فقر سبب شده تا روزانه صدها تن از مرز این ولایت، افغانستان را ترک نموده و به خارج از کشور به شکل غیرقانونى مهاجرت نمایند.

یک منبع حکومتى در ولایت نیمروز که خواست نامش گرفته نشود، به پژواک گفت که روزانه بیش از دو هزار نفر که اکثر شان جوانند، از طریق مرکز ولایت نیمروز کشور را ترک مى کنند.

منبع افزود: “این افراد طور قاچاقی وارد خاک پاکستان شده و سپس به ایران و تعدادی هم به تر کیه می روند و ۵٠ درصد این افراد را خانواده هایى تشکیل مى دهندکه به دلیل ناامنى، فقر و بیکارى به گونه جمعى کشور را ترک مى نمایند.”

این منبع حکومتى همچنان گفت که ۵٠ درصداز افرادى که به شکل غیرقانونى ازطریق ولایت نیمروز مهاجرت مى نمایند به مقصد مى رسند؛ اما متباقى ۵٠ درصد دیگر در مسیر راه توسط پولیس ایران بازداشت و رد مرز مى شوند.

شیر احمد گفت که اکثرا افرادیکه کشور را ترک می کنند، باشندگان ولایات شمال کشور از جمله فاریاب، سرپل، تخار و کندز مى باشند.

فیض محمد باشنده ولایت تخار است که به ولایت نیمروز آمده و قصد دارد کشور را ترک نماید. او گفت که ناامنى سبب شده تا کشور را ترک کند.

موصوف افزود: “هفت نفر اعضاى فامیلم است، درکناراینکه دولت نتوانسته زمینه کار را درکشور براى ما مهیا کند، جنگ نیز روز به روز بیشترمى شود و این امر سبب شده تا تصمیم بگیرم که کشور را ترک نمایم؛ گرچه اولین بار است که به خارج مى روم؛ اما اگر صد مرتبه رد مرز شوم، بازهم کشور را ترک مى کنم؛ چون مجبورم.”

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *