روایت یک داعشی یهودی عضو موساد که امام جماعت مسجدی در لیبی بود

  • انتشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 30074

هر روز حقایق تازه ای از شبکه داعش کشف می شود. همه از این که اتباع مختلف از کشورهای متعدد به خصوص از کشورهای اروپایی عضو داعش بوده اند، متعجب می شوند. ما دیده ایم که فرانسوی ها و انگلیسی ها و ایتالیایی ها و امریکایی ها عضو داعش هستند.

اما آن چه بیش از همه شوک آور است، آن دسته از داعشی هایی است که در صف مقدم صهیونیست قرار دارند و موساد آنها را به خدمت گرفت تا در لیبی فعالیت کنند. این داعشی ها در آن جا به حساب فردی داعشی که امام جماعت مسجدی بود و ابو حفص نامیده می شد، فعالیت می کردند. پشت سر این امام جماعت هزاران نفر چه داعشی چه غیر داعشی نماز می خواندند در حالی که او مزدور موساد بود و نامش بنیامین افرایم بود.

او به طور قاچاقی به لیبی آمد و در اصل در یکی از شاخه های عربی وابسته به سازمان امنیتی موساد کار می کرد. ماموریت او در لیبی ترغیب لیبیایی ها به خرابکاری و تحریک آنها به شورش بود، او توانست بیش از ۲۰۰ داعشی را در این ماموریت فرماندهی کند. این مزدور توانست در میان داعش رخنه کند و با آنها به بنغازی منتقل شود و به این ترتیب موفق به نفوذ در صفوف مختلف جامعه لیبی شود تا آن جا که امام جماعت شود که ده ها نفر پشتش نماز بخوانند.

به نظر می رسد که موساد در لیبی از زمان های دور کار می کرده است. بنیامین افرایم اولین مزدوری نیست که به طور ناگهانی فاش می شود از عناصر موثر در داعش است. لیبی هم تنها کشوری نیست که موساد در آن فعالیت دارد. بعضی برآوردها حاکی از آن است که شمار مزدورهای موساد در لیبی بیش از دو هزار نفر است. شمار یهودیان لیبیایی ساکن در اسرائیل نیز ۱۸۰ هزار نفر تخمین زده می شود.

قصه این جاسوسی که لیبیایی ها کشف کردند سوال های بسیاری را بر سر رابطه داعش با اسرائیل به وجود می آورد. در این جا این سوال مهم نیز مطرح می شود که داعشی که چند کشور عربی را ویران کرد و دامنه فعالیت های تروریستی اش به عراق و سوریه و مصر و یمن و لیبی رسید چرا یک خمپاره به طرف اسرائیل از مرزهای عربی چه سوریه چه لبنان چه سینا شلیک نکرد.

کشف این جاسوس که برای مسلمانان ماهیتش فاش شده است و نشان می دهد که باندهایی از تروریست ها را فرماندهی می کرده که در اراضی لیبی می جنگیده اند، ما را بر آن می دارد که الآن از سازمان های امنیتی عربی بخواهیم که ابعاد روابط اسرائیل با داعش را کشف کنند. شاید به این نتیجه برسیم که داعش ساخت و پرداخته اسرائیل است و غرب نیز در این توطئه شریک آن است که باعث ایجاد فتنه بزرگ در کشورهای عربی شده است.

بعد از این که جهان عرب ویران شد تازه در می یابیم که اسرائیل خود داعش است.

منبع: الاهرام