ربانی: صبر مردم در برابر تروریست به اتمام رسیده است، مسئولان پاسخ دهند

  • انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 19405

صلاح الدین ربانی رییس حزب جمعیت اسلامى افغانستان، با انتقاد ازسیاست مبهم رهبران حکومت وحدت ملى در برابر مخالفان دولت گفت که صبر و شکیبانى مردم در برابر اعمال جنایت کارانۀ تروریست ها تمام شده است .

به گزارش پژواک؛ ربانى که روز گذشته درمحفل بزرگداشت از ششمین سالروزکشته شدن مولانا عبدالرحمن سیدخیلی قوماندان امنیۀ کندز درولایت پروان صحبت می کرد،گفت : “مردم ما اگر به اندازه کوه هندوکش هم صبر و شکیبایی داشته باشند، باید تمام شده باشد و باید مسئولان پاسخ بدهند که تا چه زمانی ما قربانی بدهیم، تا چه زمانی در مقابل دشمنی که به کودک ما رحم نمی کند و سرش را می بُرد، به زن و ریش سفید ما رحم نمی کند؛ مسجد، مکتب، مدرسه، شفاخانه، جاده، پل و سایر تأسیسات عام المنفعه ما را تخریب و به آتش می زند، سیاست گنگ و مبهم را در پیش بگیریم؟”

وی درادامه صحبتهایش گفت که “متاسفانه برای بعضى ها تداوم اعمال جنایت کارانۀ این تروریست ها سود بخش است وحتی کسانی هم هستند که اگر خود را مثل تروریست ها انفجار داده نمى توانند اما اعمال آنها را توجیه میکنند که هیچ تفاوت با اعمال تروریست ها ندارد”.

داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملى در سخنرانی خود باتاکید به وحدت ملی گفت که اکنون نیز در صف مقاومت در برابر تروریست ها؛مجاهدین ومردم افغانستان  قرار دارند.

وی افزود که بدون شک برخى افراد درداخل نظام دربرابر مجاهدین کینه داشته وعقده مندهستند درحالیکه مجاهدین در فکر آزادی وطن ودفاع از وطن مى باشند.

امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی و رهبر روند سبزسخنران دیگر این محفل گفت ، هر بارى که به خاک افغانستان تجاوز صورت گرفته، حکومت هاى زمان وقت نتوانسته اند که دربرابر این تجاوز بیاستند وازکشوردفاع کنند وناکام بوده اند اما مردم توانسته اند از خاک وسرزمین خود دفاع نمایند.