رئیس جمهور غنی: پاکستانی ها بر دستانم تف کردند

  • انتشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 30875

محمد اشرف غنی، رئیس جمهو در شهر نیویورک بار دیگر حکومت پاکستان را به اعمال بی ثباتی در افغانستان متهم کرد. وی گفته است دستانم را به سوی پاکستان پیش کردم، اما آنان بر دستانم تف کردند.

آقای غنی که در نهاد پژوهشی شورای روابط خارجی در شهر نیویورک سخنرانی می کرد، خطاب به شماری از خبرنگاران و پژوهشگران گفت که حکومت تحت اداره وی تلاش کرد که با مقامات اسلام آباد گفتگو کند تا اختلافات میان دو کشور حل گردد، اما پاکستان در عمل چنین اقدام را نپذیرفت.

آقای غنی گفت: “دستانم را به پاکستان پیش کردم و آنان [بر دستانم] تف کردند، زیرا آنان فکر کردند که می توانند ما را سرنگون کنند.”

آقای غنی ضمن اینکه پاکستان را متهم به حمایت گروه های تندرو در افغانستان کرد، تاکید کرد که ختم منازعه در افغانستان نیز به همکاری اسلام آباد نیاز دارد.

به گفته رئیس جمهور غنی، اگر اسلام آباد به تندروان در آن کشور پناه ندهد و به آنان کمک های لوژستیکی فراهم نکند، “قاعده بازی” تغییر خواهد کرد.

رئیس جمهور افغانستان همچنین افزود که گروه طالبان مسوول خشونت های جاری در آن کشور است، اما تاکید کرد که منازعۀ آن کشور باید از طریق مذاکره حل گردد.

با وجود ادعا های مکرر مقامات افغانستان مبنی بر حمایت پاکستان از گروه طالبان و گروه های تندرو، مقامات اسلام آباد بار های چنین ادعا ها را رد کرده و گفته اند آن کشور حامی دهشت افگنی نبوده، بلکه قربانی خشونت های دهشت افگنی و گروه های تندرو بوده است.

رئیس جمهور افغانستان همچنین هشدار داد که به حیث سر قوماندان اعلی افغانستان آن کشور وظیفه نهایی وی این است تا در برابر خشونت ها، از خشونت بیشتر کار بگیرد. او افزود که خشونت های جاری در افغانستان بر کشور تحمیل شده است.

رئیس جمهور غنی گفت که در گذشته گروه طالبان به این باور بودند که کشور های غربی و حکومت افغانستان “ساعت را در اختیار دارند و طالبان وقت را در اختیار دارند. آنان وقت را در اختیار ندارند” زیرا اعمال که از سوی طالبان ارتکاب یافته است موجب “خرابی های بی نهایت گسترده” شده و تحمل مردم افغانستان در برابر خشونت های طالبان نا محدود نیست.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=30875

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *