در سال ۱۳۹۵ حضور بانوان در رسانه ۱۲ درصد افزایش داشته است

  • انتشار: ۳۰ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 19894

دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) با نشر گزارش سالانه‌اش اعلام کرد که در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، حضور بانوان در رسانه‌ها افزایش یافته است. در این سال حضور بانوان در رسانه ها ۱۲ درصد بیشتر شده است.

بر اساس گزارش نی، سال ۹۵ با آنکه شاهد خشونت‌های بی‌پیشینه در برابر خبرنگاران بود؛ اما در این سال، افغانستان شاهد دستاوردهای در بخش رسانه‌ها نیز بوده است.

عبدالمجیب خلوتگر رئیس اجرایی این اداره، امروز (دوشنبه) هنگام نشر گزارش نی به رسانه‌ها گفت، برخلاف اظهارات قبلی در مورد حضور کمرنگ بانوان در رسانه‌ها، حضور آنان بیشتر از پیش از افزایش یافته است.

خلوتگر افزود “در سال ۹۵ خوشبختانه ما شاهد افزایش ۱۲ درصدی تعداد خانم‌ها در رسانه‌ها بودیم، به اساس یافته‌های نی، در کل ۱۲ هزار و ۵۵۳ کارمند رسانه به شمول خبرنگار ما در افغانستان داریم که کار می‌کنند ۱۲ هزار و ۵۵۳ نفر، که دوهزار و ۱۱۳ نفر از اینها را بانوان تشکیل می‌دهند”.

آقای خلوتگر گفت که بر مبنای ارقام یافته‌های نی، حدود ۱۷ درصد تمامی کارمندان رسانه‌یی در افغانستان، خانم‌ها اند.

به باور نی، در کنار چالش‌های امنیتی، فرهنگی و تهدیدها، افزایش ۱۲ درصدی خانم‌ها در رسانه‌ها، بیانگر بهبود وضعیت مسلکی، جرائت و توانمندی کارمندان زن در رسانه‌ها است.

این در حالی است که پیش از این، سازمان گزارشگران بدون مرز، افغانستان را برای کار خبرنگاران زن، جایی خطرناک توصیف کرده است و برای حمایت از خبرنگاران زن، مرکزی را در کابل ایجاد کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19894

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *