درخشش دانش آموزان افغانستان در المپیاد بین المللی رباتیک دانش آموزی

  • انتشار: ۱۸ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 46041

در یازدهمین دوره مسابقات بین المللی المپیاد بین المللی رباتیک دانش آموزان در دانشگاه شهید بهشتی ایران، دانش آموزان افغانستانی توانستند هفت مدال طلا را به دست بیاورند.

یازدهمین المپیاد بین المللی رباتیک در بین بیش از یک هزار دانش آموز از تاریخ ۵ اسد در دانشگاه تربیت بدنی شهید بهشتی ایران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات بزرگ دانش آموزی بیش از یک هزار دانش آموز در قالب بیش از ۶۰۰ تیم از شهر های و کشورهای مختلف شرکت کرده بودند که در بین ایشان ۱۹ دانش آموز در قالب ۱۵ تیم از شهر هرات و از مکاتب رباتیک تحت پوشش خانه رباتیک افغانستان شرکت کرده اند.

در این مسابقات رباتیک پنج دانش آموز از مکاتب شرکت کننده از شهر هرات در لیگ ربات های خلاقانه (KIDS LA) توانستند رتبه اول و‌ پنج مدال طلای این لیگ آزاد را از آن خود کنند.

یکی از مسئولان در این زمینه گفته است، فاطمه موسوی‌حسینی از مکتب آفرینش ۲ در لیگ ربات های هوشمند توانست با ثبت رکورد ۹ ثانیه مقام اول و مدال طلای این لیگ را از ان خود نماید.

وی اضافه کرد، دانش آموز علی سینا رحیمی از مکتب معراج دو در لیگ ربات های پله نورد توانست با ثبت رکود ۱۲ ثانیه و‌۴۵ صدم ثانیه مقام اول این لیگ را از ان خود کند.

تا به این لحظه تیم های خانه رباتیک افغانستان توانسته اند در مجموع ۷ مدال طلای این سری از مسابقات را کسب کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. جاوید
    (۲۰ اسد ۱۳۹۷)

    عالیست موفقیت تان مزید افتخار ما هستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *