حکمتیار: دولت ها و والی های موازی باید برداشته شود

  • انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 30789

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در سفر به ولایت هرات گفته است که ما اکنون شاهد یک دولت موازی در افغانستان هستیم و باید دولت های موازی و والی های موازی برداشته شود.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی برای نخستین بار پس از نزدیک به ۲۰ سال امروز (سه‌شنبه) در میان شماری از مردم ولایت هرات سخنرانی کرد.

رهبر حزب اسلامی گفت که شاهد یک حکومت موازی در کشور هستیم و سران حکومت باید به این مسئله خاتمه دهند، در شرایطی که ۶۰ درصد کشور زیر جنگ است، نباید در بخش‌هایی که هرج و مرج نیست حکومت را تضعیف کنیم.

آقای حکمتیار که سال گذشته با حکومت و حدت ملی توافقنامه صلح را امضا کرد، یک باردیگر بر نیاز صلح در کشور تاکید کرده و گفت که تمامی‌افغان‌ها از وضعیت کنونی کشور خسته‌ شده‌اند.

رهبر حزب اسلامی افزود که جنگ در افغانستان چهل سال دوام پیدا کرد و این جنگ را نیروهای شوروی وقت در این کشور تحمیل کردند و تا کنون هم ادامه دارد.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی می‌گوید با کسی جنگ نمی‌کند و اگر رقابتی وجود دارد، باید این رقابت سالم باشد.

رهبر حزب اسلامی یادآور گردید که اگر با کسی رقابت کنیم، می‌خواهیم این رقابت سالم باشد و با هیچ گروه سیاسی رقابت ناسالم را نمی‌خواهیم.

این اظهارات گلبدین حکمتیار در حالی مطرح می‌شود که او از زمان آمدنش به کابل به این‌طرف، حضور پرتنشی را در میدان سیاست افغانستان داشته‌است.

آقای حکمتیار از همان آغاز ورودش به کابل ضمن انتقاد از حکومت وحدت ملی، از در مخالفت شدید با برخی از طرف‌های سیاسی، به ویژه حزب جمعیت اسلامی وارد.

در آخرین اظهارات، گلبدین حکمتیار به برهان‌الدین ربانی رهبر پیشین حزب جمعیت و از رهبران جهادی تاخت و هم‌چنان به احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان برچسب حمایت استخبارات پاکستان را زد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=30789

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *