حربه رئیس جمهور به منظور جلوگیری از استیضاح وزرای امنیتی و رئیس امنیت ملی

  • انتشار: ۳۰ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بازار شایعات
  • شناسه مطلب: 19864

بر اساس گزارش های بدست آمده رئیس جمهور به منظور جلوگیری از استیضاح وزرای دفاع و داخله و همچنین رئیس عمومی امنیت ملی، قرار است، افراد جدیدی را به منظور تصدی وزارت خانه ها، به پارلمان معرفی کند تا از استیضاح این افراد ممانعت به عمل بیاورد.

بعد از حمله مرگبار تروریستی به شفاخانه سردار محمد داوود خان و کشته و زخمی شدن بیش از ۱۳۰ تن، پارلمان تصمیم گرفت تا وزرای ارگان های امنیتی به شمول رئیس امنیت ملی را استیضاح کند، اما بعد از دیدار هیئت اداری پارلمان در ارگ ریاست جمهوری با اشرف غنی این استیضاح به تعویق افتاد.

یکی از نامزد وزرایى که قرار است به زودی به پارلمان معرفی شود، گفته است قرار است که رییس جمهور، چند تن به شمول وى را قبل از تاریخ هفتم ماه حمل سال آینده، به منظور اخذ راى اعتماد به پارلمان معرفى کند تا جلو استیضاح وزرا گرفته شود.

به اساس معلومات منبع، رییس جمهور به هیئت ادارى پارلمان گفته است که اگر این افراد را تا هفتم ماه حمل به مجلس معرفى نکرد، پارلمان حق دارد، وزرا را استیضاح کند.

اما عبدالرووف ابراهیمى رییس پارلمان، روز(٢۵حوت) گفته بود که “رییس جمهور، به زودى نامزد وزرا را به مجلس معرفى خواهد کرد و جرگه همچنان به تاریخ (٧) ماه حمل، وزراى داخله، دفاع ملى و رییس عمومى امنیت ملى را در پیوند به نا امنى هاى اخیر استیضاح مى کند.

اما یک منبع حکومتى گفت امکان دارد که در آیندۀ نزدیک، وزراى اطلاعات و فرهنگ، مخابرات و تکنالوژى معلوماتى، سرحدات و امور قبایل، معادن و پطرولیم، سه نامزد عضویت شوراى عالى ستره محکمه، و نامزد رییس جمعیت هلال احمر افغانى، به پارلمان معرفى شوند.

این در حالیست که در جلسه روزهای گذشته پارلمان، تعدادی ازنمایندگان از معاملات پنهانی و پشت پرده مقامات با تعدادی از نمایندگان مجلس، ابراز نگرانی کرده بودند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *