جنرال آمریکایی نسبت به احتمال جنگ اتمی بین پاکستان و هند هشدار داد

  • انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19445

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا نسبت به امکان شعله ور شدن آتش جنگ بین پاکستان و هند و تبدیل آن به جنگ اتمی به خاطر تنش فزاینده میان دو کشور هشدار داد.

سایت خبری اینترنتی الحیات به نقل از جنرال جوزف ووتل گزارش داد که تلاش هند جهت منزوی ساختن پاکستان در سطوح دیپلوماتیک، هر گونه تلاش برای بهبود روابط میان دو کشور را خنثی کرده است.

وی که نیروهایش در منطقه ای میان مغرب و چین فعالیت دارند، این مطلب را در کمیته نظامی مجلس سنای آمریکا بیان کرد.

ووتل ادامه داد، آمریکا تنش فزاینده در این منطقه و نگرانی هند از عدم اقدام پاکستان ضد پایگاه های افراد مسلح در مناطق کشورش که به نیروهای هند در منطقه کشمیر حمله می کنند، را تحت نظر دارد.

وی خاطر نشان ساخت که تنش در مرز های شرق پاکستان با هند مانع تلاش های پاکستان برای کنترول مرزهایش با افغانستان است که جنگجویان “القاعده” و “طالبان” در آن مستقر هستند.

این جنرال آمریکایی تصریح کرد که ۲۰ سازمان تروریستی در مرز افغانستان و پاکستان فعالیت دارند که ۷ سازمان در خاک پاکستان بوده و از آن به عنوان پناهگاه استفاده می نمایند که این موضوع عامل تهدید ثبات افغانستان است.

وی افزود، البته به رغم تنش میان افغانستان و پاکستان، نشانه های مثبتی درباره همکاری دو ارتش در زمینه مبارزه با تروریسم وجود دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19445

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *