تیلرسون خواست تا دسترسی داعش به اینترنت قطع شود

  • انتشار: ۳ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 19996

وزیر امور خارجه آمریکا نبرد با داعش را اولویت اول آمریکا در خاورمیانه دانست و مدعی شد که ایالات متحده آماده افزایش حملات بر ضد گروه تروریستی داعش است، وی خواهان قطع دسترسی داعش به اینترنت شد.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان خود در نشست ائتلاف موسوم به ضد داعش در واشنگتن، مدعی شد که ایالات متحده آماده افزایش حملات بر ضد گروه تروریستی داعش است.

وی اظهار داشت که همان طور که طراحان حملات علیه پاریس و بروکسل به سزای اعمال خود رسیدند، شخص ابوبکر البغدادی نیز به سزای خود خواهد رسید.

تیلرسون همچنین تصریح کرد که عراق در مقابله با داعش تعهد جدی از خود نشان داده است. وی به بازدیدهای العبادی از جبهه جنگ با داعش نیز اشاره کرد و اظهار داشت که نیروهای عراقی در حال آزاد کردن یک میلیون انسان از دست داعش هستند.

وی افزود که موفقیت در نبرد در موصل بدون همکاری نیروهای عراقی و نیروهای کرد پیشمرگه ممکن نبود.

وزیر امور خارجه آمریکا نبرد با داعش را اولویت اول آمریکا در خاورمیانه دانست و ضمن طرح این ادعا که ائتلاف وارد عملیات بازسازی مناطق آزاد شده خواهد شد، ابراز داشت که ائتلاف ضد داعش به پاکسازی زمین های ازاد شده از داعش از ماین و تعمیر تاسیسات آب و برق ادامه خواهد بود.

رکس تیلرسون از لزوم همکاری اطلاعاتی بیشتر بین اعضای ائتلاف ضد داعش نیز سخن گفت و تصریح کرد که همه اعضای داعش از افراد فقیر نیستند، برخی از آنها از طبقات متوسط به بالای جامعه خود بوده اند و در اثر نوع خاصی از تفسیر قرآن وارد داعش شده اند. وی نوع تفسیر داعش از اسلام را نادرست و تحریف شده خواند.

وزیر امور خارجه دولت ترامپ، اینترنت را مهم ترین سلاح تبلیغاتی در دست داعش دانست و تاکید کرد که دسترسی داعشی ها به اینترنت باید قطع شود. وی به نقش دوستان مسلمان آمریکا، بالاخص عربستان سعودی و مصر در مقابله با «پیام داعش» تاکید کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *