تومور های حبابی مرد بنگلادیشی

  • انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19136

شادوت حسین، اهل بنگلادیش، به یک بیماری ژنتیکی مبتلا است که بر اساس آن، تومورهای حبابی سراسر بدنش را فرا گرفته‌اند.

توجه: این گزارش حاوی تصاویر آزاردهنده‌ای است

گفته می‌شود که حسین از بیماری نوروفیبروماتوز (Neurofibromatosis) رنج می‌برد. در این بیماری که ژنتیکی اعصاب و پوست را گرفتار می‌کند، تومورهای خوش‌خیم غیر سرطانی در مسیر اعصاب رشد می‌کنند و موجب بروز مشکلاتی در پوست و استخوان‌ها می‌شود. شادوت حسین زمان کمی دارد و هر چه سریع‌تر باید عمل جراحی بر رویش انجام شود. در غیر این صورت، این مرد ۴۷ ساله بینایی‌اش را از دست خواهد داد.

او که سه فرزند نیز دارد می‌گوید: «زندگی در چنین شرایطی کاملا دشوار است. بدنم بسیار سنگین است و همه جایش مرتب می‌خارد.»

در این میان، درد زخم زبان های مردم که شادوت حسین می‌شنود، هیچ کم از درد و رنج فیزیکی او ندارد. شرایط به قدری برایش دشوار است که حتی پسر ۱۲ ساله‌اش نیز از نگاه کردن به پدرش خجالت می‌کشد. او می‌گوید: «پسرانم تا مرا می‌بینند، فرار می‌کنند. بیرون هم نمی‌توانم بروم زیرا مردم مرا “هیولا” صدا می‌زنند. در دوران جوانی این مشکل را نداشتم.»

تنها تاجموهل خاتون، همسر شادوت، است که به رغم تمام مشکلات کنار شوهرش ایستاده است. مردم روستا نیز تا جای ممکن به شادوت کمک مادی و غیرمادی می‌کنند.

به لطف تلاش‌های موسسات خیریه قرار است که شادوت به زودی به “انستیتوت ملی علوم اعصاب” در داکا، پایتخت بنگلادیش، معرفی شود تا رویه تشخیص پزشکی و درمان بر رویش آغاز شود.

تاجموهل می‌گوید: «از خدا می‌خواهم که شوهرم درمان شود تا مجبور نباشم بقیه عمرم را به عنوان یک بیوه سر کنم. در زندگی ما هیچ آرامشی وجود ندارد.»

1 2 3 4 5 6 1184586_850

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19136

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *