تلگرام و واتس آپ و شماری از حساب های توییتر و فیسبوک در افغانستان مسدود شد

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 32796

یک مقام وزارت مخابرات افغانستان تایید کرده است که این وزارت واتس‌آپ، تلگرام و شماری نامشخص از حساب‌های کاربری توییتر و فیسبوک را به دلیل نگرانی های امنیتی مسدود می‌کند.‌

اداره‌ی تنظیم مخابراتی( اترا ) به شرکت های ارائه کننده خدمات انترنتی دستور داده است که شبکه های اجتماعی( واتساپ وتلگرام) را برای ۲۰ روز در کشور مسدود کند.

معاون اداره تنظیم خدمات مخابراتی اترا با ارسال مکتوب به شرکت های ارائه کننده خدمات انترنتی در کابل دستور داده است که از تاریخ ۱۰ عقرب تا مدت ۲۰ روز بدون تاخیر خدمات اجتماعی انترنتی(واتساپ و تلگرام ) را مسدود کنند.

این مکتوب که از سوی معاونیت اداره‌ی اترا صادر شده امروز(پنجشنبه، ۱۱عقرب) در شبکه های اجتماعی درز کرده است.

عبدالرزاق وحیدی وزیر سابق مخابرات در فیسبوک خود نوشته است؛ مانند دیوارهای سمنتی که بر بهبود امنیت تأثیری نداشت، ایجاد موانع و دیوارهای دیجیتالی نیز به همان اندازه بی تاثیر خواهد بود.

وی گفته است؛ مسدود ساختن آنها به طور آزمایشی برای بیست روز ممکن است بخشی از امکانات ارتباطی نیروهای متخاصم را محدود سازد، اما با توجه به تنوع و وسعت تکنالوژی و ارتباطات در دراز مدت این اقدام بی تاثیر خواهد بود.

در ضمن مسدود ساختن حساب های فیسبوکی اشخاص از توان شرکت های داخلی بالاتر است، مگر آنکه مانند برخی کشورها فیسبوک کاملا مسدود گردد.

این در حالیست که پیش از این حکومت آقای گفته است به آزادی بیان احترام می گذارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=32796

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *