بیش از ۸۲ هزار پناهجوی افغان باید آلمان را ترک کند

  • انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 36084

مقامات در اداره مهاجرت آلمان در سال ۲۰۱۵ تا ابتدای سال ۲۰۱۸ تقاضای پناهندگی بیش از ۸۳ هزار تن از پناهجویان افغان را رد کرده است.

روزنامه آلمانی “دی ولت” با  استناد به ارقام اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان فدرال گزارش داده است که برعلاوه این ۸۲ هزار و ۳۵۸ پناهجوی رد شده افغان، دوسیه های ۱۵ هزار و ۲۹۰ پناهجوی دیگر شامل اشکال دیگر می شود، به این معنی این افراد یا درخواستی پناهندگی خود را پس گرفته اند یا این که بعد از درخواست پناهندگی در آلمان، به دیگر کشورها رفته اند.

در سال ۲۰۱۶، ۳۳۰۰ نفر به صورت داوطلبانه به افغانستان برگشته بودند. در میان کسانی که به کشور شان برگشته اند، تنها پناهجویانی نبوده اند که تقاضای پناهندگی شان رد شده است، بلکه افغان هایی نیز بوده اند که به صورت قانونی با ویزای کار و توریستی به آلمان آمده بودند.

افزون بر آن در گزارش آمده است که در این میان شمار پناهجویان افغان مکلف به ترک آلمان، از ۱۱ هزار و ۸۸۹ نفر تا پایان سال ۲۰۱۶، به ۱۴ هزار و ۴۱۶ نفر تا پایان سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

در طی بیش از ۳ سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار تن از شهروندان افغانستان به دلیل نیود امنیت و وضعیت بد اقتصادی کشور را ترک کرده و عمدتا در کشورهای اروپایی، خصوصا آلمان پناهنده شده اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=36084

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *