نامه یافت در موصل از تروریست های انتحاری داعش:

به لطف خدا در بهشت با حوری ها ازدواج خواهم کرد

  • انتشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19308

در اسناد یافت شده توسط رویترز، روایت‌های دسته اولی از تروریست‌های انتحاری داعش پیدا می‌شود که ما را به درون ذهن جوانان داعشی هدایت می‌کند.

به گزارش  آی بی تایمز، در سالن یکی از مجموعه‌های آموزشی داعش در شرق موصل، نامه دست‌نوشته‌ای یافت می‌شود که بر روی آن نوشته شده است: «خانواده عزیزم. لطفا مرا ببخشید. ناراحت نباشید و لباس‌های سیاه عزا را به تن نکنید. از شما خواستم تا تدارکات ازدواج مرا فراهم کنید ولی این کار را نکردید. بنابراین به لطف خدا در بهشت با حوری‌ها ازدواج خواهم کرد.»

نامه فوق را یک دانش‌آموز به نام “اعلا عبد الاکیدی” پیش از خروج از مجموعه و انجام عملیات انتحاری علیه نیروهای امنیتی عراق در سال گذشته نوشته است.

نامه اکیدی هرگز به دست خانواده‌اش نرسید. نامه او همراه با ده‌ها نامه دیگر در همان‌جا باقی مانده بود. داعش از ماه اکتوبر و در پی حمله ارتش عراق به تدریج کنترول شهر را از دست داد. علاوه بر آن نامه‌ها، تروریست‌های داعشی جزئیات هویتی ۵۰ نیروی خود را که در دفتری ثبت شده بود، در داخل ساختمان متروکه جا گذاشتند. گرچه سال تولد تمام افراد ثبت نشده بود و تنها حدود ۱۰ نفرشان عکس داشتند، اما می‌شد استنباط کرد که اکثرشان نوجوان یا جوان حدود ۲۰ ساله هستند.

بر روی سربرگ آن نامه نوشته شده بود: «دیوان سربازان، بخش شهدا.» [دیوان الجند؛ کتیبه الاستشهادیین] آدرس گیرنده نامه نیز آدرس خانه خانواده آن پسر در غرب موصل بود. اکیدی حین عضویت در داعش احتمالا ۱۵ یا ۱۶ سال سن داشته است. شرکت در عملیات انتحاری از جمله فعالیت این افراد بود.

پسر داعشی

اکیدی پس از پیوستن به داعش به ندرت با خانواده‌اش دیداری داشت. وی در آخرین سفر خود به خانه، به پدرش گفت که قصد دارد عملیات انتحاری را در پالایشگاه نفت بیجی، در جنوب موصل، انجام دهد. آنجا نیروهای داعش در حال جنگ با ارتش عراق بودند. او به پدرش گفته بود: «من به دنبال شهادت می‌روم.» این جمله را یکی از اقوام اکیدی گفت ولی از ما درخواست کرد تا نامش فاش نشود.

چند ماه بعد، نیروهای داعش به خانواده اکیدی اطلاع داده بودند که پسرشان به خواسته خودش رسیده است.

اسناد یافت شده می‌تواند روزنه‌ای جدید را به طرز فکر نیروهای جوان داعشی که با ایدیالوژی فوق افراطی آن خو گرفته‌اند، باز کند. اغلب آن نوجوانان و جوانان اهل کشور عراق هستند اما چند نفری نیز از اتباع ایالات متحده، مراکش و هند در میانشان دیده می‌شود. بر اساس اسناد، اکیدی در یک دسامبر ۲۰۱۴، یعنی تنها چند ماه پس از اشغال موصل توسط داعش به عضویت این گروه درآمد. پدر اکیدی پس از شنیدن این خبر به شدت ناراحت شد.

رویترز در اتفاقی نادر با خانواده‌های تروریست‌های انتحاری داعش تماس گرفت. آن‌ها تایید کردن که فرزندشان به عضویت داعش درآمده و در طول چند ماه کشته شده است.

آن مجموعه آموزشی داعش متشکل از سه ویلای تصاحب شده است که دیوارهای بینشان برای دسترسی بهتر سوراخ شده بود. پوسترها و جزوات آموزشی داعش در سراسر ویلاها قابل مشاهده است. بر روی دیوار یکی از ویلاها متن زیر نوشته شده بود: «برادر جهادی، لطفا به سکوت و نظافت احترام بگذار.»

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19308

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *