“بن لادن هند” بازداشت شد

  • انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35982

مقامات پلیس هند اعلام کردند که عبدالسبحان قریشی که معروف به بن لادن هند است را بازداشت کرده اند. وی متهم است که در سال ۲۰۰۸ در بمب گذاری در ایالت گجرات این کشور بیش از ۵۶ تن را کشته است.

پلیس هند روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد عبدالسبحان قریشی یکی از تحت تعقیب ترین تروریست ها که معروف به ‘بن لادن هند’ است را در منطقه قاضی پور دهلی نو دستگیر کرده است.

به گزارش ان دی تی وی، یک مقام پلیس دهلی نو گفت: قریشی پس از درگیری با پلیس در منطقه قاضی پور بازداشت شد.

وی افزود: از محل زندگی این فرد یک اسلحه و مدارک بدست آمده است. وی با استفاده از مدارک جعلی به نپال رفته و مدت زیادی در این کشور زندگی کرد.

بر اساس این مدارک، وی همچنین در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ به عربستان سعودی سفر کرده و پس از بازگشت به هند قصد داشته گروه مجاهدین هند را احیا کند.

قریشی متهم به بمب گذاری زنجیره ای در شهر احمد آباد واقع در ایالت گجرات هند در سال ۲۰۰۸ است. در تاریخ ۲۶ جولای سال ۲۰۰۸ نزدیک به ۲۱ بمب در موتورسایکل هایی که در مناطق شلوغ پارک شده بودند جاگذاری شدند. بر اثر انفجار این بمب ها بیش از ۵۶ نفر کشته شدند.

قریشی به اتهام بمبگذاری در بنگلور در سال ۲۰۱۴ و همچنین بمبگذاری در دهلی نو در سال ۲۰۱۰ ، در لیست تروریستی سازمان تحقیقات ملی هند قرار داشت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35982

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *