سرویس یادداشت

نقش مهم زنان در زنبورداری و تولید عسل در هرات

زنان نقش بارزی در زنبور داری و تولید عسل در هرات دارند. خانم غنچه گل کریمی یکی از زنبور داران در یک باغ در ولسوالی انجیل هرات سرگرم زنبور داری و تولید عسل است. از صبح تا شام مواظب جعبه های عسل است و از زنبورها مواظبت می‌کند. خانم کریمی به […]

حجاب همسر «محمد صلاح» +عکس

بازی دیشب اما یک مهمان ویژه داشت و آن هم همسر محمد صلاح بهترین بازیکن فوتبال انگلیس آن هم با حجاب اسلامی در ورزشگاه المپیک رم بود.

یادداشت/ به جای توصیه‌های غیر عملی و تبلیغات کاذب به مسئولیت‌ها عمل شود

در این روزها از زبان سیاستگران، خصوصا سیاستگران حکومتی و نیز در صفحات اجتماعی عده ای مردم را تشویق به گرفتن تذکره فاقد اعتبارحقوقی و ثبت نام برای انتخابات می‌نمایند و در وصف وجیبه‌های ملی و انتخابات توصیه‌ها و تبلیغات می‌کنند.

یادداشت/ حکمتیار برای نفاق قومی و مذهبی ماموریت ویژه ای دارد

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی که بیش از یک سال پیش در پی یک توافقنامه سیاسی از جنگ دست کشید و به روند صلح پیوست، وی در این مدت همواره با اظهار نظرهای جنجالی خویش در پی نفاق افکنی قومی و مذهبی در بین مردم افغانستان بوده است.

یادداشت/ بازی دوگانه پایان یافته است؟

آقای ترامپ، در نخستین توییت خود در سال جدید میلادی، در انتقاد تند با صراحت تمام، علیه پاکستان تاخت. وی گفته‌است که پاکستان به‌ازای دریافت کمک‌های هنگفت ۳۳ میلیارد دالری طی شانزده سال گذشته، از ایالات متحده، در زمینه مبارزه علیه تروریسم، یک مشت دروغ تحویل امریکا داده‌است.

یادداشت/ یک مغالطه در بحث هویت افغان یا افغانستان؟

دراینکه دنیا به کجا رسیده وما در کجا هستیم سری جایش اما دراینکه درقانون اساسی  افغانستان امده است هرکسی در افغانستان زندگی می کند کلمه ای افغان بران صدق می کند یک اشتباه ویک غلط انداز جدی هست که امروز دامن گیر مردم ما شده است وبه این زودی هم راه حل ندارد.