سرویس مقالات

سیپیک – اتصال منطقوی

دهلیز اقتصادی چین و پاکستان ( سیپیک) نه تنها به چین و پاکستان منفعت میرساند، بلکه بر کشور های ایران، افغانستان، هندوستان، جمهوریت های آسیای مرکزی و در کل کشورهای منطقه تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

کجای کار می لنگد؟

همزمان با جریان مذاکرات آمریکا با طالبان و شتاب گرفتن تلاش های صلح، هم دولت و هم طالبان سعی می کنند در میادین نبرد ابتکار عمل را در دست بگیرند و پشت میز گفتگو از موضع قدرت خواسته ها و شرایط خود را به کرسی بنشانند.

پوپولیست ها علیه دانش

پوپولیست ها به زبان عامه مردم سخن می گویند و می کوشند نبض فکر آنها را زیر دست بگیرند و مخ شان بزنند و از آنها پلکانی برای رسیدن به بام آمال و امیال خویش بسازند، و این امر در دنیای سیاست به کرات به واقعیت های تاریخی پیوند خورده است.

مذاکره با طالبان به کدام سو می رود؟

روزنامه خراسان در سرمقاله امروز خود یادداشتی درباره روند مذاکرات صلح با طالبان به قلم «سید احمد موسوی مبلغ» منتشر کرده که در ادامه می خوانید:

منطق و زبان زور

فقدان اراده قاطع برای مقابله با طالبان و سیاست مماشات و قوم‌مدارانه در برابر این گروه، آن‌ها را دچار توهم قدرت و شکست‌ناپذیری، در میدان جنگ کرده‌است.

آنچه خالد و صالح باید انجام دهند

قرار گرفتن سکان وزارتخانه های امنیتی و دفاعی به دست آقایان خالد و صالح واکنش های غالبا عاطفی و احساسی کاربران شبکه های اجتماعی را در پی آورده و خوشبینی های کثیری از هموطنان را برانگیخته است.