سرویس دیدگاه

کمپین حجاب

گزارش خواندنی CNN از کمپاین «حجاب» در نیوزیلند

پس از گذشت حدود یک هفته از حمله تروریستی عده ای به مسحد نیوزلند و کشته شدن ۵۰ مسلمان زن و مرد و پیر و جوان، تعدادی زنان نیوزلندی برای بیان حمایت خود از مسلمانان به طور نمادین روسری به سر کردند.

برچیدن پاسگاه های پولیس/ خوب یا بد؟؟

تصمیم وزارت داخله برای برچیدن پاسگاه‌های پولیس از سطح شهر کابل و افزایش گزمه‌های سیار به منظور مبارزه با جنایتکاران و عوامل برهم‌زننده نظم شهری، در ذات خود ستایش‌برانگیز و دارای امتیازات زیادی است؛ اما به نظر می‌رسد عملیاتی‌سازی این طرح، از جهاتی ناپخته و نابه‌هنگام است.

هر دانشگاهی روشن‌فکر است؟!

 در جامعه ما، برخی، به‌اشتباه، دانشگاهیان را مساوی روشن‌فکران می‌دانند؛ درحالی‌که چنین ملازمه‌ای وجود ندارد. تخصص در هر شاخه از دانش جدید و داشتن مدرک دانشگاهی، هرگز ملاک روشن‌فکری نیست.

اولویت‌ها برای تحقق جامعه‌باز

تساهل و تسامح، به‌رسمیت شناختن ‌آزادی و حقوق دیگران در جامعه، مقدم بر مبارزه با خرافات است. مگر این‌که خرافات، انحصارطلب، ستیزه‌جو و دشمن آزادی باشند.

دزد کیست؟

یک عده عقده‌مندانه یا نفهمیده تمامی کاسه و کوزه را بر سر رولاغنی می‌شکنند و تنها مسئول هدر رفتن ۲۸۰ میلیون دالر او را می‌دانند.

تشیع، مذهب آینده

تشیع، یعنی مذهب آینده؛ مذهبی که نه متوطن در گذشته است و نه متوقف در اکنون، بلکه پیش‌رَو و پرشتاب و چهارنعل به سوی «آینده» می‌تازد.

فریاد همیشه جارى رهبر آزادگان!

خداجویى، کمال طلبى، آزادى‌خواهى و پیشرفت طلبى مادى ومعنوى، روح پیام عاشوراى رهبر آزادگان حسین ابن على(ع) است و فریاد همیشه جارى، نهیب انتباهى و هشدار ابدى و همیشگى آن امام همام بر همه آزادى خواهان و کمال طلبان و عزت جویان در همه از منه وامکنه و اعصار و قرون است.