بازداشت ۱۰۰۰ کارگر پاکستانی در عربستان

  • انتشار: ۱۴ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 19030

دولت عربستان بیش از یک هزار کارگر پاکستانی را که در شرکت‌های مختلف این کشور کار می‌کردند، دستگیر کرده است.

عربستان اعلام کرد کارگران پاکستانی به علت تمام شدن مدت اقامت یا کامل نبودن مدارک قانونی دستگیر شده‌اند اما واقعیت این است که ریاض سعی دارد حقوق و مزایای آنها را پرداخت نکند.

بیشتر کارگران پاکستانی از ۳ الی ۴ ماه پیش در کمپ‌های موقت عربستان نگهداری می‌شوند و هنوز وضعیت آنها مشخص نیست.

کارگران پاکستانی در مصاحبه با رسانه‌ها و انتشار کلیپ از خود اعلام کردند مجبورند در اتاق‌های تنگ و بدون غذا و امکانات صحی مناسب زندگی کنند.

کارگران پاکستانی که در کمپ‌های عربستان به سر می‌برند از دولت اسلام‌آباد تقاضا کرده‌اند که به وضعیت آنها رسیدگی و آنها را نجات دهد.

بیشتر کارگران پاکستانی اعلام کردند که سفارت اسلام‌آباد در ریاض کمکی به آنها نمی‌کند و مجبورند اقدامات عربستان علیه خودشان را تحمل کنند.

گزارش‌ها حاکی از این است که عربستان وضعیت اقتصادی خوبی ندارد و تلاش می‌کند کارگران خارجی به ویژه پاکستانی‌ها را بدون پرداخت حقوق معوقه آنها که تقریبا یک سال از آن می‌گذرد به بهانه‌های مختلف اخراج کند.

بر اساس این گزارش شرکت عربستان در جنگ یمن تأثیر منفی روی وضعیت اقتصادی این کشور داشت که در حال حاضر تبدیل به بحران شده است.

قبل از این هم تعداد زیادی از کارگران پاکستانی‌ از عربستان اخراج شده‌اند و در حال حاضر نیز ریاض تلاش می‌کند آنها را بدون پرداخت حقوق و مزایا اخراج کند.

خانواده‌های کارگران پاکستانی که در کمپ‌های عربستان به سر می‌برند از دولت اسلام‌آباد تقاضا کرده‌اند که به وضع آنها رسیدگی شود و یا تدابیری در نظر گرفته شود که بتوانند به کشورشان بازگردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19030

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *