ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را به دلیل حمایت از اسرائیل و نقض حقوق بشر تحریم کرد

  • انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 20189

وزارت امور خارجۀ ایران در بیانیه‌ای از قرار گرفتن نام ۱۵ شرکت ایالات‌متحده آمریکا در فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم‌های ایران خبر داد.

خبرگزاری فرانسه در خبری اعلام کرد ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را به دلیل حمایت از اسرائیل و تروریسم تحریم کرده است.

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای از اقدام متقابل، برای تحریم شرکت‌های آمریکایی که در جنایات اسرائیل، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته‌اند، خبر داد.

در بیانیۀ وزارت خارجه ایران آمده است: «پیرو بیانیه مورخ ١۵ دلو ١٣٩۵، با استناد به موازین حقوق بشردوستانه بین‌المللی و در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی، بدین‌وسیله ١۵ شرکت ایالات‌متحده آمریکا که نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی از سوی آنان مسجل است، از تاریخ اول حمل سال ۱۳۹۶ در فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرند.»

بر اساس بیانیۀ وزارت خارجه ایران، شرکت BENI Tal، شرکت United Technologies produces،شرکت تسلیحاتی RAYTHEON، شرکت ITT Corporation، شرکت Re/Max Real Estate، شرکت Oshkosh Corporation، شرکت تسلیحاتی Magnum Research Inc، شرکت تسلیحاتی Kahr Arms ،شرکت M7 Aerospace، شرکت Military Armament Corporation، شرکت تسلیحاتی Lewis Machine and Tool Company ،شرکت تسلیحاتی Daniel Defense، شرکت تسلیحاتی Bushmaster Firearms International،شرکت اسلحه‌سازی O.F. Mossberg & Sons و شرکت تسلیحاتی H-S Precision, Inc شرکت‌هایی هستند که نامشان در فهرست تحریم‌های جمهوری اسلامی قرار داده‌شده است.

به گزارش وزارت خارجۀ ایران این شرکت‌ها به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در ارتکاب جنایات اسرائیل در فلسطین اشغالی مشارکت یا معاونت داشته، یا از اقدامات تروریستی این رژیم پشتیبانی کرده و یا با نقض قطعنامۀ ۲۳۳۴ شورای امنیت اقدام به گسترش شهرک‌سازی غیرقانونی در فلسطین اشغالی کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است.«هرگونه مراوده با این شرکت‌ها و نهادها ممنوع بوده، اموال آن‌ها در حوزۀ صلاحیتی جمهوری اسلامی ایران مشمول توقیف خواهد بود و از صدور روادید ورود به ایران برای آن دسته از اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت‌ها بوده یا به‌نوعی با آن‌ها در ارتباط هستند خودداری خواهد شد.»

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=20189

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *