انتقاد تند والی بلخ از حکومت/ مردم یا این نظام را اصلاح کند یا سقوط دهند

  • انتشار: ۱۰ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 32731

عطا محمد نور وضعیت امنیتی کشور را بحرانی دانسته و از مردم خواسته است تا با تصمیم‌شان یا نظام را اصلاح کنند و یا سقوط دهند.

روز گذشته عطا محمد نور در هرات، با لحن تندی از حکومت انتقاد کرد، وی در میان جمعی از هوادارانش گفت که رسانه ها حرف هاى اخیرش را تحریف کرده است.

وى افزود: “حرف هاى من به معناى اعلام نامزدى براى انتخابات آیندۀ ریاست جمهورى نبود، نامزد شدن من براى انتخابات آینده ریاست جمهورى بدور از احتمال هم نیست؛ اما دراین باره مشوره خواهیم کرد.”

والی بلخ با بیان اینکه کمیسیون‌ های انتخاباتی به شکل موجود به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت که اگر وضعیت در مورد انتخابات همین روال باشد، رییس جمهور آینده از همین حالا معلوم است.

او از حکومت شدیداً انتقاد نموده، خواهان اصلاحات در نظام و مشارکت سیاسى در کشور شده و گفت که اگر نظام اصلاح نشود، بهتراست سقوط داده شود.

والى بلخ از ناامنى ها در کشور نیز انتقاد نموده، گفت: “ما در خانه، مکتب، شهر و جاده هاى خود در امن نیستیم و هر کشور در افغانستان طالبان مربوط به خود را دارد و داعش به منظور انتقال به آسیاى میانه در افغانستان به وجود آمده است.”

او می گوید: “اگر رهبران جهادی یکجا شوند، هیچ کسی نمى تواند آنها را شکست دهد. به حاشیه راندن رهبران جهادی غیرقابل قبول است و ما به این کار اجازه نخواهیم داد و چطور قابل قبول است که چهار نفر بی ریشه و حریص از بیرون بیاید و ما در حاشیه قرار بگیریم و ما تسلیم این نمى شویم.”

همزمان، محمد اسماعیل خان، فرمانده پیشین جهادی، با دست نشانده خواندن حکومت کنونی تاکید می‌کند که برای بیرون رفت از این وضعیت، با راه اندازی انتخابات زودهنگام یا لویه جرگه و یا حکومت موقت، باید مردم پیش از انتخابات تعیین شده از سوی حکومت، جمع شوند و بزودترین وقت، تصمیم شانرا بگیرند.

محمد اسماعیل افزود که در غیر آن، بازهم یک انتخابات پر تقلب راه اندازی خواهد شد و چنانچه در انتخابات گذشته “جان کری آمده و دست برنده را بلند کرده و بزرگترین فلم شرم آور دست‌نشاندگی را به جهان نشان داد و ملت ما را توهین کرد” باز هم تکرار خواهد شد.

عطا محمد نور یک روز پیش نیز در بلخ، رییس جمهور را ناتوان تر از صلاحیت‌های خواند که به گفته‌ی او در انحصارش درآورده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=32731

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *