اعزام بزرگترین ناو جنگی آمریکا به نزدیکی آب های کوریای شمالی

  • انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 22778

هنوز تنش ها بر سر اعزام گروه ناوهای هجومی کارل وینسون آمریکا به آبهای نزدیک شبه جزیره کوریا برطرف نشده که این کشور یکی دیگر از ناوهای بزرگ خود را روانه این منطقه کرده است.

ناو آمریکایی «یو اس اس رونالد ریگان» که در جاپان پهلو گرفته بود قرار است بر اساس تصمیم مقامات این کشور در آبهای نزدیک کوریای شمالی مستقر شود.

انتظار می رود که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته نیروی دریایی آمریکا، این کشور از این ناو های خود برای یک مانور نظامی بزرگ دیگر در منطقه استفاده کند.

گزارش های منتشر شده حاکیست که حرکت ناو به طرف آبهای منطقه آغاز شده و ناو آمریکایی بندر «یوسوکا» در جاپان را ترک کرده است.

اعزام دو ناو هواپیمابر آمریکا به یک منطقه نشان از تنش های فزاینده در شبه جزیره کوریا دارد، آن هم پس از آنکه کوریای شمالی یک موشک میان برد بالستیک را یکشنبه هفته گذشته با موفقیت آزمایش کرده است.

موشکی که کوریای شمالی در ماه جاری میلادی پرتاب کرد به گفته این کشور قادر به حمل کلاهک های سنگین هسته ای است و این کشور می گوید حالا می تواند با موشک هایش خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

هر دو ناو آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام حضور دارند و بر اساس گزارش روز شنبه جاپان نیوز، ناو رونالد ریگان چهار هزار و ۵۰۰ خدمه دارد و تا پایان ماه جاری میلادی برای مانور وارد دریای شرقی خواهد شد.

این را هم بخوانید:  دختر مدافع پناهجوی افغان به پرداخت سه هزار کرون جریمه محکوم شد

آمریکا ناو هواپیمابر کارل وینسون خود را ماه گذشته میلادی به همراه دو ناوشکن دارای موشک های هدایت شونده به منطقه اعزام کرده بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *