استقبال وزارت دفاع از حضور نظامیان امارات و قطر در افغانستان

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 33409

مقامات در وزارت دفاع در واکنش به حضور نیروهای نظامی امارات متحده عربی و قطر در افغانستان می گویند که نقش این کشورها در صلح و جنگ افغانستان تاثیر زیادی دارد.

امارات متحده عربی و قطر تصمیم گرفته اند که در چهارچوب نیروهای حمایت قاطع در افغانستان نظامیانشان را به افغانستان بفرستند. هنوز از تعداد دقیق و ماموریت این نظامیان اطلاعی در دست نیست.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو در نشست هفتۀ پیش وزیران دفاع این سازمان در بروکسل گفته بود که دو کشور امارات و قطر علاقمندی خود را به اعزام نظامیان شان به افغانستان، اعلام کرده اند.

وزارت دفاع ملی با اشاره به علاقمندی امارات متحده عرب و قطر برای سهم گیری در مأموریت سازمان ناتو در افغانستان، می گوید که نقش این کشورها روی جنگ و صلح افغانستان تأثیرگذار است.

تاکنون روشن نیست که این کشورها چگونه کمکی را در چهارچوب ناتو در افغانستان فراهم خواهند ساخت، اما دولت وزیری، سخن گوی وزارت دفاع ملی، از هرگونه کمک این کشورهای استقبال می کند.

وی می گوید: «هر کشوری که در این جنگ (جنگ در افغانستان) سهم می گیرد، به ما و کشور ما کمک می کنند، قابل تقدیر است.»

قطر و امارات متحدۀ عرب به تازه گی اعلام کرده اند که افغانستان را در جنگ با هراس افگنی در چهارچوب مأموریت پشتیبانی قاطع حمایت خواهد کرد؛ تا کنون چونی و چندی این کمک روشن نیست.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=33409

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *