استرالیا در سال ۲۰۱۶ بیشترین ثروتمندان جهان را به خود جذب کرده است

  • انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصادی
  • شناسه مطلب: 19491

بررسی های استرالیا نشان می دهد این کشور سال گذشته بیشترین تعداد میلیونرهای جهان را به خود جذب کرده که در سال ۲۰۱۶ ثروتمندان استرالیا حدود ۱۹۲ تریلیون دالر از ثروت جهان را در اختیار داشتند و یکی از پرسرعت ترین کشورها در روند ثروتمند شدن است.

موسسه ‘نیو ورلد ولث’ روز یکشنبه اعلام کرد توجه سرمایه داران به استرالیا به دلیل سیستم توسعه یافته سلامت، صحت، آموزش، محیط زیست جذاب و شرایط امن و حمایت کسب و کار و مالیات های نسبتا کمتر در این کشور است .

این موسسه که دفتر مرکزی آن در آفریقای جنوبی است، هرساله گزارشی از میزان ایجاد ثروت در کشورها و همچنین وضعیت ثروت ثروتمندان جهان ارائه می کند.

طبق گزارش ۲۰۱۶ این موسسه، استرالیا از نظر ثروتمندان جهان بهترین مرکز برای توسعه کسب و کار و تجارت در آسیا و همچنین دسترسی راحت و نزدیک به جزایر اقیانوس آرام محسوب می شود.

‘نیو ورلد ولث’ گزارش داد در بیش از یک دهه اخیر مجموع ثروت استرالیا ۸۵ درصد افزایش داشته که در مقایسه این رقم در آمریکا ۳۰ درصد، در انگلیس ۲۸ درصد بوده و همین این روند سبب شده تا استرالیا در ۲۵ سال گذشته بدون رکود اقتصادی باشد.

طبق این گزارش، مردم طبقه متوسط استرالیا به طور قابل توجهی ثروتمندتر از افراد مشابه خود در آمریکا هستند. البته درعین حال به دلیل مهاجر پذیر بودن این کشور ممکن است با تنش های نژادی یا مذهبی در آینده روبه رو شود.

براین اساس، ثروتمندان استرالیا در پایان سال ۲۰۱۶ حدود ۱۹۲ تریلیون دالر از ثروت های جهان را در اختیار داشتند که ۱۱ برابر تولید ناخالص داخلی آمریکا با دارا بودن ۱۳٫۶ میلیون میلیونر می باشد. ارزش ثروت ثروتمندان آمریکایی در سال ۲۰۱۶ رقم ۶۹ تریلیون دالر برآورد شده است.

دراین کشور همچنین ۵۲۲ هزار مولتی میلونر زندگی می کنند که ارزش دارایی آنها کمتر یا بیشتر از ۱۰ میلیون دالر است.

این موسسه در گزارش خود توضیح داد که ‘ثروت’ را با شاخص هایی مانند دارایی های خالص افراد، از جمله اموال، پول نقد، سهام، منافع کسب و کار ، بدون بدهی و پرداخت مالیات مورد بررسی قرار داده و جمعیت نسبتا کم استرالیا سبب شده تا فهرست افراد با ثروت متوسط در این کشور بالا باشد.

جمعیت استرالیا در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۴ میلیون نفر ثبت شده است.

این موسسه تعیین وضعیت ثروتمندی هر فرد را معیار بهتری از سلامت مالی یک کشور با استفاده از مشخص کردن تولید ناخالص داخلی سرانه دانست.

موسسه نیوورلد ولث وضعیت ثروت در جهان در سال ۲۰۱۶ را براساس اطلاعات مرتبط با ۱۵۰ هزار میلیونر در سراسر جهان، گفت وگو با متخصصان مهاجرت، نمایندگان آژانس های مهم املاک و مدیران ثروت، اطلاعات دولتی، داده های مرتبط با خرید و فروش سهام و امارهای مرتبط با روادید سرمایه گذاری استخراج و تجزیه و تحلیل کرده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *