اردوغان: مخالفان من حتی نمی توانند از ۵ بز حفاظت کنند

  • انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: پارلمان
  • شناسه مطلب: 20132

رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی به شدت از مخالفان دولتش به علت انتقاد از وی انتقاد کرد و گفت که مخالفان من حتی نمی توانند از ۵ بز محافظت کنند.

خبرگزاری آپا به نقل از رسانه‌های ترکیه اعلام کرد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوراین کشور، گفت: «مخالفان من حتی نمی‌توانند از پنج بز محافظت کنند. کمال قلیچ‌دار اوغلو گفته بود به کاخ ریاست جمهوری نخواهد آمد، اما بعدا مثل برّه آمد!»

وی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شهرداری آنتالیا گفت: «من می‌دانستم که آنها (مخالفان) به کاخ ریاست جمهوری خواهند آمد. آنها حتی به یکی از حرف‌های خود هم پایبند نیستند، شب یک چیز می گویند و صبح چیز دیگر.»

سایت خبری «مدراتور» نیز گزارش داد اردوغان گفت: «اگر به اینها (مخالفان دولت ترکیه) پنج بز بدهید، از آنها هم نمی توانند محافظت کنند.»

رئیس جمهور ترکیه همچنین با رد سخنان کمال قلیچ‌دار اوغلو، رهبر حزب جمهوریت خلق ترکیه (حزب اصلی مخالفان دولت) در مخالفت با تغییر قانون اساسی این کشور برای برقراری نظام ریاستی گفت: « در بیش از ۲۰ کشور مهم دنیا نظام ریاستی یا نیمه ریاستی برقرار است. مصطفی کمال آتاتورک (بنیانگذار جمهوری ترکیه)، کشور را به جوانان سپرده است. با تغییرات جدید در قانون اساسی، جوانان نیز از حق انتخاب شدن برای نمایندگی مجلس برخوردار خواهند شد. برخی در ایمرالی (محل زندان عبدالله اوجالان، موسس پ.ک.ک)، قندیل (مرکز استقرار فرماندهی پ.ک.ک) و پنسیلوانیا (محل اقامت فتح الله گولن) نشسته‌اند، به همه‌پرسی، «نه» می گویند، اما، من از « دولت واحد، پرچم واحد و ملت واحد» سخن می‌گویم.»

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=20132

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *