احتمال درگیری بین نظامیان روس و آمریکایی در سوریه

  • انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 31021

همزمان با انتشار اخبار رسانه ای مبنی بر آمادگی نیروهای ویژه روسی برای مقابله با نظامیان آمریکایی در سوریه، روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس هم از پخش جزوه های آموزش جنگ احتمالی بین نیروهای دو کشور در آمریکا خبر داد.

رسانه روسی روز یکشنبه نوشت: جزوه آمادگی جنگی توسط فرماندهی نظامی آمریکا منتشر شده که موضوع آن نبرد با روسیه است.

در این گزارش به نقل از تارنمای آمریکایی نشنال اینترست آمده است: بخشی از دستورالعمل ۶۸ صفحه ای انتشار یافته، ویژه شیوه های جنگی نیروهای روسیه و راهکارهای مقابله است.

همچنین در چارچوب اطلاعات ارائه شده ضدروسی این جزوه برای نظامیان آمریکایی، تاکتیک های تقابل شرح داده شده و آمده است که روسیه از سیستم هواپیمای بدون سرنشین و هشداردهی موشکی بهره زیادی می گیرد و با یاری آنها، کارآمدتر دشمن را زیر آتش توپخانه هدف می گیرد.

روزنامه نزاویسیما گازتا نیز نوشته است: روسیه برای جنگیدن با نیروهای ویژه آمریکایی در سوریه آمادگی دارد.

این رسانه روسی در گزارش امروز خود با اشاره به تلاش های آمریکا برای بی اعتبار کردن حکومت سوریه در سازمان ملل، نوشته است که همسو با این راهبرد، اقدام های جنگی توسط معارضان تحت الحمایه واشنگتن آغاز شده است.

نزاویسیمایا گازتا ادامه داده است: با توجه به اینکه ارتش سوریه با حمایت نیروهای روسی(علیه تروریست ها) عملیات انجام می دهد، نظامیان روسیه نیز هدف حمله های جنگجویان قرار گرفته اند.

در پایان گزارش آمده است: اگر این وضعیت تغییر نکند، اقدام ها و پاسخ های مسکو و دمشق ممکن است نه فقط جنگجویان حتی آمریکا را که نیروهای این کشور بین آنان حضور دارد، در برگیرد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *