آمادگی بامیان برای جشن فرهنگی سارک

  • انتشار: ۶ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 5819

بامیان آماده افتتاح اولین پایتخت فرهنگی کشورهای عضو سارک می باشد و مسوولان امنیتی از تدابیر ویژه امنیتی در شاهراه بامیان – کابل و مرکز این ولایت خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از کلید، ایوب سالنگی، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله کشور به کلید گفت: در روزهای جشن سارک، تدابیر ویژه امنیتی در سطح ولایت بامیان و شاهراه های مواصلاتی منتهی به این ولایت گرفته می شود.

تا نه روز دیگر ولایت بامیان میزبان وزرای فرهنگ کشورهای عضو سارک، مقامات بلند پایه حکومتی کشور در جشنواره اولین پایتخت فرهنگی سارک می باشد.

سازمان همکاری منطقه ای کشور های جنوب آسیا “سارک” بامیان را درسال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل داشتن صدها آبده تاریخی و باستانی و مناظر زیبای طبیعی به عنوان اولین پایتخت فرهنگی سارک انتخاب نموده است.

همچنین سید مصدق خلیلی، معین فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که لقب اولین پایتخت فرهنگی سارک به تاریخ ۱۵ جوزا و طی محفل با شکوه فرهنگی و هنری به ولایت بامیان داده خواهد شد.

به گفته آقای خلیلی، این جشنواره که دو روز ادامه خواهد داشت، می تواند بامیان و افغانستان را به جهان معرفی کند.

سارک از هشت کشور جنوب آسیا به شمول افغانستان، هند، سریلانکا ومالدیف تشکیل شده است.

در حال حاضر ایالات متحده آمریکا، چین، موریس، جاپان، کوریای جنوبی، ایران و اتحادیه اروپا، اعضای ناظر این سازمان محسوب می ‌شوند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=5819

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *